Mobilní telefony

Samsung zdvojnásobí výrobu čipů v USA

čip
Foto: pixabay.com, Tag: Čip

Samsung se chystá postavit v USA další závod na výrobu polovodičů, v pořadí již třetí v této zemi. Tento nový závod se bude nacházet ve městě Taylor v Texasu, kde společnost staví již svůj druhý závod. Již v roce 2021 Samsung oznámil velkou investici ve výši 17 miliard dolarů na výstavbu továrny na výrobu čipů v Tayloru, která by měla být uvedena do provozu ještě letos.

Podle zasvěcených osob, které hovořily s deníkem The Wall Street Journal (prostřednictvím serveru Android Headlines), se nyní Samsung chystá výrazně zvýšit své investice do polovodičů v Texasu. Technologický gigant hodlá celkové investice více než zdvojnásobit na přibližně 44 miliard dolarů.

Výroba soustředěna do města Taylor

Zvýšené výdaje Samsungu budou opět soustředěny do texaského města Taylor, které leží nedaleko Austinu. Tato oblast se pro Samsung stává polovodičovým centrem, neboť v její blízkosti již existují provozy. Plány na rozšíření zahrnují novou továrnu na výrobu čipů a také zařízení určené pro pokročilé balení a výzkum a vývoj.

Podle zprávy se počáteční náklady na výrobní závod odhadují na více než 20 miliard dolarů, zatímco náklady na balicí zařízení mohou dosáhnout až 4 miliard dolarů. Kolik přesně to bude, je zatím předčasné říci. Vezměme si například první závod na výrobu čipů. Údajně se náklady zvýšily kvůli inflaci a dalším faktorům, což podle zasvěcených osob obeznámených se situací vedlo k potřebě několika miliard dolarů dodatečných investic.

Příští pondělí, 15. dubna, prý společnost uspořádá v Tayloru akci, na níž představí své rozšířené investiční plány. Podle zdrojů se očekává, že na pomoc při financování rozsáhlé expanze v Texasu získá Samsung miliardové dotace z amerického zákona o čipech. Jednání s ministerstvem obchodu stále probíhají, ale předpokládá se, že Samsung získá jednu z největších výplat poskytnutých jedné společnosti.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony