Hardware

Nové řady flash disků od SanDisku

SanDisk, jedna z největších společností zabývající se výrobou paměťových čipů zhruba před dvěma týdny představila několik nových řad svých ultrarychlých flash disků. Jako první byla představena řada SanDisk Extreme USB Flash Drive.

Extreme USB Flash Drive

Veškeré modely, které patří do této řady mají rozhraní USB 3.0 a budou k dostání v kapacitách od 16 GB za zhruba 1500 korun až po 64 gigabajtů za 3500 CZK.

Druhá řada Cruzer Glide byla představena již minulý rok, letos ji SanDisk pouze doplnil o model s kapacitou 128 gigabajtů a bude na trhu k dispozici v průběhu třetího čtvrtletí za cenu 5000 Kč. Což je s porovnáním s konkurencí poměrně přijatelná cena.

Poslední řada se jmenuje Cruzer Facet a je předpokládáno její použití spíše ve firemním prostředí. Flash disky totiž disponují možností šifrování souborů a zabezpečením heslem. Citlivá data jsou pak pojištěna proti zneužití.

Celá konstrukce je v nerezovém obalu, což zajistí disku dostačující ochranu. Prodávat by se měly v kapacitách od 8 gigabajtů s cenou 700 CZK až do 32 GB za 2000 korun.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware