Kryptoměny

SEC odkládá rozhodnutí o žádostech k bitcoinovému ETF

bitcoin-burza
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Komise pro cenné papíry (SEC) prodloužila období pro hodnocení žádostí několika burzovně obchodovaných fondů (ETF) obchodujících se spotovými bitcoiny, což způsobilo zpoždění v rozhodování velkých firem včetně společností BlackRock, Wisdom Tree Funds, Invesco, Galaxy Digital a Valkyrie Funds. SEC oznámila prodloužení lhůty pro hodnocení těchto žádostí, čímž posunula termín rozhodnutí nejméně na 17. října, jak je uvedeno v regulačních dokumentech.

Výjimkou zůstává žádost společnosti Global X, u níž je lhůta pro odpověď stanovena na 7. října. Pozoruhodné je, že žádost podaná jedním z největších správců aktiv na světě, společností BlackRock, byla jednou z posledních, na které regulátor reagoval.

SEC odkládá rozhodnutí o žádostech k bitcoinovému ETF
SEC odkládá rozhodnutí o žádostech k bitcoinovému ETF

Současné rozhodnutí následuje po soudním rozhodnutí, které podpořilo společnost Grayscale spravující kryptoaktivy v její snaze transformovat svůj Grayscale Bitcoin Trust na spotový Bitcoin ETF. Odborníci zdůrazňují, že rozhodnutí soudu se však nerovná schválení, protože SEC má ještě 45 dní na to, aby se proti rozhodnutí soudce odvolala. Analytici trhu předpovídali zpoždění SEC, což naznačuje, že regulační orgán bude potřebovat čas na zpracování soudního příkazu, který kritizoval odůvodnění SEC pro minulé zamítnutí.

Již dlouho je problémem, že SEC se zdráhá schválit spotové bitcoinové ETF kvůli obavám z podvodů a manipulace s trhem. Rozpor spočívající v odmítání spotových ETF, ale přijímání ETF na bázi futures na bitcoin od roku 2021, vynesly na světlo nedávné připomínky soudu.

V reakci na kroky SEC se cena Bitcoinu (BTC) podle CoinMarketCap propadla o 4,48 % na přibližně 26 000 USD.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny