Tiskové zprávy

Sennheiser HE 1 za 1 665 000 Kč budou k poslechu na High-End

Sennheiser logo final
Foto: Sennheiser

Nejlepší sluchátka světa Sennheiser HE 1 za 1 665 000 Kč budou k poslechu na výstavě High-End v Mnichově. Kromě nekompromisních Sennheiser HE 1 se mohou návštěvníci těšit na unikátní uzavřená sluchátka HD 820, audiofilská HD 660 s, cestovní Sennheiser PXC 550 i jedinečný headset AMBEO.

Společnost Sennheiser, výrobce sluchátek, mikrofonů a audiotechniky, představila sestavu sluchátek pro letošní výstavu špičkového audia High-End Mnichov. Hvězdou stánku bude nekompromisní systém Sennheiser HE 1, který se může chlubit statusem nejlepších sluchátek na světě, čemuž odpovídá i cena 1 665 000 Kč. Sekundovat mu budou nová sluchátka Sennheiser HD 820, pyšnící se špičkovou prezentací prostoru navzdory uzavřené konstrukci a efektním průhledem do akustické komory.

Sennheiser HE 1 za 1 665 000 Kč budou k poslechu na High-End v Mnichově

Sennheiser HE 1 za 1 665 000 Kč budou k poslechu na High-End v Mnichově

Dalšími účastníky výstavy budou audiofilská sluchátka Sennheiser HD 660 S s otevřenou konstrukcí, poháněná zesilovačem Sennheiser HDV 820, cestovní sluchátka PXC 550 a headset AMBEO SMART s jedinečnou schopností binaurálního záznamu. Chybět nebude ani vrcholný model in-ear sluchátek Sennheiser IE 800 S. Veškerá sluchátka budou k vidění v rámci veletrhu High-End v Mnichově od 10.5.2018 do 13.5.2018 na stánku B05.

Sennheiser HE 1: Nejlepší sluchátka na světě

Elegantní blok kararského mramoru ukrývá nekompromisní sluchátkový systém jménem Sennheiser HE 1. Souhra elektrostatických sluchátek s platinovými membránami a jedinečného zesilovače kombinujícího tranzistorové a elektronkové zesílení se pyšní extrémním frekvenčním rozsahem 8 Hz – 100 kHz a nejnižším zkreslením, které bylo kdy u audio systému naměřeno. Jeho reprodukční schopnosti sahají daleko za hranice lidského sluchu, kterému dopřejí i ty nejjemnější detaily, bezkonkurenční separaci nástrojů a dokonalou interpretaci prostoru.

Pro co nejvyšší kvalitu signálu z digitálních zdrojů je součástí systému i vestavěný D/A převodník s osmi ESS SABRE ES9018 čipy, umožňující perfektní reprodukci Hi-Res nahrávek až do extrémní vzorkovací frekvence 384 kHz. Samozřejmostí je kompletní nabídka digitálních i analogových vstupů a výstup pro připojení sluchátek druhého posluchače. Třešničkou na dortu je motorizovaný systém přípravy systému, vyplňující čas potřebný ke správnému zahřátí elektronek. Ty se po jeho spuštění postupně vysunou ze svého uložení, stejně tak jako ovládací prvky, usazené v mramorovém těle. Jako poslední se otevře schránka sluchátek, která dává jasně najevo, že čas dokonalého poslechu právě nastal.

Uzavřená Sennheiser HD 820 s perfektním prostorem

Perfektní prezentace prostoru byla vždy doménou otevřených sluchátek. Sennheiser HD 820 ale vše mění. Jejich unikátní kryt ze skla Gorilla Glass odráží zvukové vlny ze zadní strany membrány do absorpčních komor, čímž odstraňuje nežádoucí rezonance vlastní uzavřeným sluchátkům. HD 820 tak posluchači nabídnou skvělou prostorovost a nadstandardní izolaci od okolí zároveň. Navíc krycí sklo odhaluje krásu akustického mechanismu podobně, jako dýnka náramkových hodinek odhalují špičkové hodinářské stroje.

Přirozený projev Sennheiser HD 660 S

V tradici špičkových otevřených sluchátek Sennheiser pokračuje model HD 660 S. Ten snoubí ověřené technologie legendárních HD 600 s nejaktuálnějšími poznatky o konstrukci reproduktorů. Kmitání membrány má na svědomí lehoučká cívka, která reaguje na změny v signálu s neskutečnou rychlostí a má mizivou setrvačnost, díky tomu vynikne každý detail hudby i prostor nahrávky. Pověstný perfekcionalismus německého výrobce se odráží i ve faktu, že jsou reproduktory párovány tak aby si byly co nejpodobnější, a tak Sennheiser HD 660 S potěší i ty nejnáročnější posluchače. Veškeré schopnosti odhalí sluchátka ve společnosti zesilovače Sennheiser HDV 820, ale díky impedanci pouhých 150 ohmů budou výborným partnerem i pro mobilní Hi-Res přehrávače nebo smartphone s výkonným sluchátkovým zesilovačem.

Headset AMBEO a cestovní bezdrátová sluchátka PXC 550

Na stánku společnosti nebudou chybět ani prémiová cestovní sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku Sennheiser PXC 550 a unikátní headset pro záznam binaurálního prostorového zvuku Sennheiser AMBEO SMART. S jeho pomocí mohou majitelé iOS zařízení s konektorem Lightning poslouchat hudbu, telefonovat ale také zaznamenávat zvuk s ohromující prostorovostí. To umožňují mikrofony umístěné přímo ve sluchátkách, díky čemuž zachycené zvukové vlny přesně odpovídají tomu, co by posluchač slyšel, kdyby byl v místě záznamu osobně.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy