Internet

Seriály online? Ne! Topserialy.to končí

Topserialy.to logo
Foto: Topserialy.to

Filmoví a seriáloví fanoušci, kteří využívali streamovací stránky topserialy.to mají od 31. října 2019 utrum. Jedna z nejoblíbenějších stránek pro shlédnutí seriálů zdarma musela pod tlakem nadnárodních společností jako je HBO, Amazon a Netflix ukončit svůj provoz.

Uživatelé nelegální streamovací služby však nadšení nejsou. Budeme muset za streamování svých oblíbených seriálů a filmů platit nebo existují alternativy, které topserialy.to zastoupí?

Konec velkých streamovacích serverů

Provozovatelé stránky topserialy.to neukončili svou činnost přímo pod tlakem velkých společností. Důvodem byl konec velkých streamovacích serverů jako je např. Verystream, Openload, Streamango a Rapidvideo, které na základě dlouhých soudních sporů nuceně ukončili svůj provoz. Vzhledem k tomu, že většina rozmanitého obsahu na stránce topserialy.to pocházela právě z těchto streamovacích serverů, rozhodli se provozovatelé dát svým fanouškům sbohem.

Topserialy.to web
Topserialy.to končí pod tlakem společností

Velký krok v boji proti pirátství někteří fanoušci nelegálního obsahu schvalují

Boj proti pirátství je vždy během na dlouhou trať. Dokazuje to např. i vleklý spor s provozovatelem webu uloz.to. Streamovací společnosti vystupující pod souhrnným názvem Aliance pro kreativitu a zábavu (ACE), které stojí za zrušením vybraných streamovacích serverů, tak slaví obrovský úspěch. Není divu, že se ACE do tohoto nelehkého boje vrhla po hlavě.

Vždyť Netflix i HBO Go investují do svého obsahu miliony dolarů a snaží se ho divákovi přednést na zlatém podnose především díky podpoře streamu téměř na všech platformách.

Zatímco placené členství těchto služeb se pohybuje kolem 200,- Kč/měsíc, streamování seriálů na webech typu topserialy.to bylo úplně zdarma. Minimální náklady v kombinaci s obrovským množstvím reklam přineslo provozovatelům těchto webů převratné zisky. To je zřejmě důvod, proč se do tohoto byznysu provozovatelé vrhali, přestože jim hrozilo trestní stíhání.

Ačkoliv tato razie pobouřila mnoho fanoušků, najdou se zde i tací, kteří s postupem ACE plně souhlasí. „Za každé kvalitní služby se musí platit. Filmový a seriálový svět nemůže být výjimkou. Zmiňuje jeden z fanoušků stránky topserialy.to.

Nespokojení fanoušci chystají demonstraci

Drtivá většina diváků využívajících nelegálních streamovacích serverů však s ukončením provozu nesouhlasí. Zrušení nejoblíbenějšího serveru pro bezplatné streamování seriálů vzbudilo velkou vlnu nespokojenosti a chystá se dokonce i demonstrace, o kterou se na Facebooku zajímá desítky tisíc uživatelů. Původně mělo jít jen o nadsázku, ale pro velký zájem se organizátoři rozhodli z toho udělat opravdovou protestní akci. Demonstrace se má konat 15. listopadu 2019 v Brně.

Jsme odsouzeni k využívání placených streamovacích služeb?

Hodně lidí si teď nejspíš klade otázku, co bude dál? Bezplatným streamovacím serverům však ještě neodzvonilo úplně. Nejste-li zastánci placeného obsahu, lze využít weby jako je např. sifee.biz nebo nikee.net. Další filmy a seriály lze také sledovat klasicky na YouTube. Výběr zde je ale značně omezený. Některé seriály můžete stále přehrát na sledujserialy.to a také na bombuj.tv, ale i jejich zdrojů se ukončení provozu dotklo – návštěva těchto stránek je na vlastní nebezpečí, mohou obsahovat viry!

Torrenty se pravděpodobně znovu dostanou na vrchol. Sdílení souborů přes torrent klienta je totiž aktuálně nejpohodlnější řešení současné situace. Vzhledem k velkému zájmu o filmy a seriály lze předpokládat, že rychlost stahování bude přijatelná.

Nešťastný konec?

Možná ano. Možná ne. Jsou tu šance, že dojde k přesunu streamovacích serverů do zemí, kde je regulace minimální a nelegální streamování zase chvíli pofrčí. Nicméně, na takové úvahy je ještě brzy. Čas ukáže, co bude dál.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet