Ze světa IT

Nový Seznam.cz najdu tam, co neznám. Přihlášení a registrace do mailu

seznam logo freebit
Foto: seznam.cz, Tag: Seznam.cz

Přihlášení a registraci do e-mailu na Seznam.cz provedete pomocí tohoto návodu velice jednoduše. Jestli ještě nepoužíváte aplikaci pro Android nebo iOS, tak si ji můžete stáhnout pomocí odkazů níže.

E-mailová schránka je dnes běžnou součástí našich životů, a to stejně tak, jako například mobilní telefon. Bez e-mailu se v dnešní době takřka nelze obejít. Vyřizujeme skrze něj pracovní záležitosti, domlouváme si schůzky s obchodními partnery či s přáteli anebo za jeho pomoci vyřizujeme své objednávky zboží a také různých služeb.

E-mailovou schránku ovšem i přesto nemá ještě úplně každý z nás. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří svou e-mailovou schránku ještě nemají anebo jste doposud používali e-mail na jiných doménách, je ten správný čas na to, otevřít si stránky https://www.seznam.cz/ a založit si zde svůj e-mail, který využívá několik desítek tisíc lidí a to každý den.

Nový Seznam.cz najdu tam, co neznám
Nový Seznam.cz najdu tam, co neznám

Jak vytvořit registraci?

Registraci na stránce Seznam.cz vytvoříte velmi snadno. V hlavě musíte mít pouze znění vaší nové e-mailové adresy, které si budete dobře pamatovat a také heslo, které je rovněž nezbytné. Na stránce Seznamu kliknete na odkaz e-mail a zadáte požadavek vytvořit e-mailovou adresu. Poté na vás bude čekat několik kolonek k vyplnění.

  • V prvním řádku vyplníte svou e-mailovou adresu, kterou chcete používat a která vám poté zůstane po celou dobu existence vaší e-mailové schránky. Seznam.cz vás rovněž upozorní na to, pokud by se vámi zvolené znění e-mailu shodovalo s již existujícím e-mailem někoho jiného.
  • V dalším kroku budete vyzvání k tomu, abyste si vymysleli své heslo, kterým se budete do svého snového e-mailu přihlašovat. Systém vás v tomto případě upozorní na to, zda se jedná o silné heslo, které je velmi stěží napadnutelné či o heslo, které je velmi slabé, a tudíž by bylo vhodné zhodnotit, zda ho raději nezměnit a nevymyslet silnější variantu hesla, které by mohlo obsahovat čísla, velká a malá písmena a také znaky. Své heslo opíšete do dalšího řádku.
  • Dále se vás bude systém při registraci e-mailu ptát na datum vašeho narození. Respektive na rok vašeho narození a také na to, zda jste muž či žena.
  • V neposlední řadě je na místě odsouhlasit podmínky užití vašeho nového e-mailu, bez kterého registraci nedokončíte úspěšně.

Poté, co úspěšně projdete všemi zmíněnými body se můžete těšit z nové e-mailové schránky, kterou od této chvíle můžete úspěšně využívat.

TIP: Tři služby, kde jednoduše vytvořit email. Návod krok po kroku

Pomocí e-mailu se jednoduše registrujete/přihlásíte k používání služeb online, které vás zajímají (např: odběr newsletteru), zároveň si díky němu můžete založit účet na sociálních sítích.

Vybrat si můžete i její vzhled, který si můžete přizpůsobit na míru svému vkusu. V nabídce naleznete hned několik barevných variant e-mailu i motivů, které vám zvednou náladu.

Jak se do e-mailu přihlásit?

Poté, co si navolíte vzhled vašeho e-mailu i vše potřebné, můžete se z něj odhlásit. K pozdějšímu přihlášení můžete navíc přistoupit hned několika možnostmi.

  • Pokud zůstanete přihlášeni, bude to pro vás znamenat, že na stránce https://www.seznam.cz/, budete mít svůj e-mail stále po ruce. Můžete tedy i z úvodní stránky vyhledávače vidět, zda nemáte novou doručenou poštu a podobně. Zůstáváte tak s e-mailem stále v kontaktu.
  • Pokud se odhlásíte z e-mailu a zároveň zvolíte možnost, že si chcete na úvodní stránce Seznam.cz zapamatovat své heslo a přihlašovací údaje, můžete jednoduše ze stránky vyhledávače přejít do e-mailu, který si vyhledávač bude pamatovat a to tak, že kliknete na tlačítko Přejít do Emailu.

E-mailovou schránku můžete mít i v mobilu

Pokud si na Seznam.cz vytvoříte svou e-mailovou schránku, budete si za pomoci aplikace, která je k mání jak pro Androidy, tak také pro iPhony, stáhnout aplikaci (aplikace ke stažení pro Android / iOS / Windows zde), se kterou budete moci svůj e-mail navštěvovat také ve svém mobilním telefonu.

Díky tomu tak budete ihned upozorněni na nový e-mail, a to ihned ve vašem mobilním telefonu. Stejně tak budete moci zasílat odpovědi, mazat e-maily či se podívat do koše, do spamu či do hromadných e-mailů. Defacto budete moci s e-mailem manipulovat úplně stejně, jako ve svém počítači.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Opakovaně a již několik dní nemohu odeslat e-mail. Z jakého důvodu?

  2. Svou adresu používám již x-let. Najednou mi vymizela a prý se musím znovu registrovat. Ačkoli jsem to několikrát zkoušel, nikdy se mi to nepodařilo. To je nějaký trik, jak lidi nasrat a donutit je mít chytrý telefon? Proč stále každý okrádá druhé?

  3. Při každém otevření iPadu mám moji e-mailovou adresu odhlášení, musím se pokaždé přihlásit. Nevím co se stalo, používám iped již několik let a poslední měsíc mám tento problém. Vypadne mi přihlášení e-mailu , z ničeho nic. Strašně mne to štve, co dělat?

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT