Ze světa IT

Sharp: AQUOS Pad SHT21 a IGZO

I společnost Sharp se zúčastnila letošního CESu, který nesl nádech kvalitních displejů s Full HD rozlišením. S úhlopříčkou obrazovky se opravdu nešetřilo. Tam právě i mimo jiné společnost představila nové displeje IGZO, a hlavně tablet s označením AQUOS Pad SHT21 vlastnící 7 palcový LCD displej.

Tablet Sharp AQUOS Pad SHT21 s IGZO displejem

Uvnitř mobilního produktu tepe dvoujádrový 1,5 GHz procesor MSM8960 Snapdragon S4. Stěžejním lákadlem je nový displej, tedy okořeněný technologií IGZO s rozlišením 1280 x 800 bodů a možností ho ovládat perem. Výrobce dále do tabletu osadil 1 GB operační paměti RAM, 16 GB interní paměť, microSDXC slot pro paměťové karty, Bluetooth 4.0, podporu NFC a 4G LTE. Tablet sám váží pouze 280 g, což je o 60 gramů méně, než Nexus 7.

Tyto komponenty bude ovládat operační systém Android Ice Cream Sandwich, přechod na Jelly Bean je samozřejmě zatím v nedohlednu. Nicméně bychom se mohli aktualizací dočkat dříve, jelikož bude chtít společnost na trhu zaujmout a najít si tak spokojené zákazníky svých produktů.

Displej je dle prvních zpráv ohromující a ještě intenzivnější, než displeje s označením Retina. Můžeme se tedy těšit na levnější alternativy iPadů s Retina displejem? Je model Sharp AQUOS Pad SHT21 životaschopný stroj na dnešním přesyceném trhu s mobilními produkty? Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů a nebo dejte vědět o této novince i dalším. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT