Ze světa IT

Nejlevnější tablet Simmtronics Xpad

Máte-li zájem o opravdu levný tablet pro vaše děti či jen pro zábavu, máme zde něco, co by mohlo zaujmout. Tablet, který stojí 1 700 korun s Androidem 4.0 ICS se hledá opravdu těžko, my jsme ho ale našli, Simmtronics XPadK dispozici bude v 7“ až 10 palcovém provedení s procesory ARM.

Simmtronics Xpad

Takže nezbývá nic jiného, než se podívat, zda-li za ty peníze vůbec stojí a co se skrývá uvnitř. Prvním čipem se stává procesor Cortex-A8 taktovaný na 1 GHz, což na začátek nezní špatně. Druhým aspektem se stává velikost úložného prostoru, zde je nasazena velikost 4 gigabajtů, jež jdou doplnit až 32 GB microSD kartou.

Tablet zvládne přehrávat Full HD video na jakékoliv chytré televizi, což už v dnešní době zvládne kdejaký Číňan. Standardem se stává WiFi připojení, Bluetooth potvrzen není. Operační paměť je zatím nezveřejněna, což nám nabízí možnosti 512 – 1024 megabajtů. Multi-dotykový displej je velkou neznámou, reálná je zde možnost IPS panelu.

Arif Khan, ředitel Simmtronics Semiconductors Limited, řekl: „XPad určitě apeluje na ty, kteří vyžadují vysokorychlostní internet na cestách prostřednictvím funkce USB dongle, tento Tablet PC se stane nejrozsáhlejším svého druhu, jedná se o konečný nástroj produktivity. „

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Taková levná pecka, wow. Mě by se ale spíše líbil nějaký produkt od Ainolu. Co na tuto značku říkáte vy???

  2. Já myslím, že to nebude žádná sláva, ale třeba se mýlím. Po nějakém levném tabletu na cesty taky pokukuju.

    1. Jak už psal Šába, vůbec bych se třeba nebál Ainolu – model Aurora II či Elf II. Ohlasy na tyto tablety jsou více než kladné, je to sice Čína ale kvalita už dosahuje běžným produktům, ba naopak, některé modely jsou o dost vyspělejší něž nějaké tablety prodávané v Evropě. Navíc jim nahrává teď už předposlední Android ICS.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT