Internet

Síť Badoo opět králem spamu

smartphone logo png
Foto: Smartphone

Jak naložit se spamem? Jednoznačně označit a samozřejmě reportovat. Pochybně vyhlížející síť Badoo (Badoo.cz přesměrováno na Badoo.com/cs/) atakuje uživatele spamem na Twitteru (@Badoo_CZ). Přes účty napadených rozesílá privátní zprávy lidem, které má napadený uživatel v kruzích.

Jednoznačně se jedná o napadení uživatelského účtu na Twitteru třetí stranou. Nemohl jsem si odpustit pár prvních vět z údajně největší celosvětové sociální sítě, která k dnešnímu datu obsahuje přes 232 milionů členů, zda jsou však aktivní, už nikdo nepíše.

Jste na Badoo poprvé? Už jsi na Badoo? Hej, pojď pokecat na Badoo! Pojď pokecat na Badoo! Chci se s t(T)ebou spojit na Badoo! Tyto věty směřovaly na můj Twitter účet, screen naleznete dole. V žádném případě nedoporučujeme propojení aplikací, popřípadě přihlašování pomocí jiných účtů. Pochybná síť zřejmě využívá jednu z těchto variant k ovládání účtu poškozeného. Je to nemilé, kam až uživatelská nevědomost může zajít. Dobře si proto rozmyslete, jaká práva a hlavně, jaké aplikaci, povolujete.

Síť Badoo opět králem spamu. #
Síť Badoo opět králem spamu

Nemohl jsem si odpustit další věty na oficiálním webu sociální sítě

„Badoo bylo založeno v roce 2006 malou mezinárodní skupinou mladých programátorů a tech podnikatelů s pokrokovým myšlením. Jejich vizí bylo využít nejmodernější dostupné technologie pro vytvoření elegantního, moderního, rychlého a snadného způsobu, jak lidem zjednodušit seznamování s lidmi v okolí – a přitom se bavit. Rozsah měl být globální, ale i přizpůsoben místním potřebám. Zabralo to.

V současné době Badoo provozuje svoji činnost převážně v Londýně a na plný úvazek zaměstnává přes 250 lidí různých národností. Je k dispozici ve 46 jazycích prostřednictvím Badoo.com a také na dalších sociálních/mobilních platformách jako je aplikace pro iOS, Android, Windows Phone, Facebook a Desktop.

Mnoho zaměstnanců, kteří hráli klíčovou roli při zrodu a konečném úspěchu Badoo nyní odešli pracovat do větších společností, začali sami podnikat, anebo pomohli k úspěchu jiným internetovým obchodům. Velice si vážíme pomoci těchto našich prvních zaměstnanců. Je těžké je všechny jmenovat (také proto, že mnoho z nich stále ještě v Badoo působí), ale ti, kteří pomáhali v počátečních fázích jsou:

Michael Geer (Project Manager), Neil Bryant (Managing Director), Gloria Diez (Global Marketing Manager), Juan Canas (Spanish Country Manager), Lucy George (PR Director), Vitaly Batmanov (Software Developer), Timur Gumirov (Software Developer), Alan Vanstone (Product Manager), Jean-Baptiste Raynaud (Marketing Associate), Vanessa Smith (Project Manager).“

Je zapotřebí rozlepit oči a této síti se obloukem vyhnout

Světově vyhlížející služba je založena na obchodním modelu freemium, tedy registrace a využívání základních služeb je bezplatné a zdarma. Pozor, nabízí i mobilní aplikaci pro všechny tři platformy (Android, iOS i Windows Phone). Za to co nabízí by rozhodně ani nemohla chtít více.

Tak to jsem na poli seznamky nečekal, je ze vás ledoborec? Mimo vlastního vyhledávání zajišťuje sám „přítulný systém Badoo“ zasílání vhodných zpráv bez vědomí uživatelů. Tyto zprávy jsou označeny symbolem „ledoborec“. Že by skulinka pro rychlé seznámení? Jak to tak vypadá, tak se Badoovský ledoborec objevil i na Twitteru.

Doporučení na konec. Badoo zjevně chce pokořit Facebook, to se mu ale samozřejmě nepovede. Pro ty, kteří hledají pokec na internetu bych doporučil jiné služby, určitě jich najdete mnoho. Od této sítě nečekejte nic jiného, než naslibování chatu s osobou, kterou možná i znáte. Tu tam však ale v žádném případě nenajdete. Smyšlená jména, nedůvěryhodný portál, pochybné seznámení a ruské kořeny zaručují problémový život.

Máte zkušenosti se sociální sítí Badoo? Co je zač? Jste tam již zaregistrováni? Navázali jste již nějaké setkání? Víte, jak zrušit účet na Badoo? Určitě se o své poznatky podělte do komentářů níže, můžeme tak pomoci i ostatním uživatelům internetu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Neznám tu síť, a ani nechci. Podle mě je to celkem nezajímavé a na dnešní poměry moc obyčejné. Co mě brání zajít na disko a klofnout nějakou babu?

  2. Nevíte prosím, jestli jde to propojení zrušit?

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet