Mobilní telefony

Skládací Huawei Mate X byl vyprodán za pár minut

huawei logo single sede
Foto: Huawei

Telefon a tablet v jednom? Dlouho se nad podobným konceptem uvažovalo a v letošním roce se sen stal realitou.

Mate X byl vyprodán za pár minut

Huawei uvedl na trh svůj model Mate X. Do prodeje se dostal teprve 15. listopadu, dostupný je ovšem jen v Číně za téměř 60 tisíc korun. Do dalších zemí, a tedy i do České republiky, se dostane pouze v případě, že se potvrdí certifikace pro užívání systému Android. Čím vším Huawei Mate X disponuje?

Huawei Mate X Prague 3
Huawei Mate X byl vyprodán za pár minut. #huawei

Na první pohled si jistě všimnete rozevíracího displeje. Huawei vám takto nabídne možnost běžné velikosti telefonu, nebo po otočení zmenšený displej. Automaticky přepíná obrazovku podle toho, jak telefon otočíte. Při rozložení dosáhne velikosti osmi palců.

Ani tento způsob ohýbacího displeje není dokonalý, při plném rozevření displeje je vidět výstupek v místě, kde se telefon ohýbá. V této části také pravděpodobně budete muset dbát zvýšené opatrnosti, jelikož bude nejnáchylnější na poškrábání.

Složený telefon má tloušťku pouhých 11 mm, při rozevření pak jediný výstupek tvoří pravý sloupek, kde najdete mimo jiné i fotoaparát, LED diodu a autofocus. Fotoaparát se může pochlubit 40 MPx stejně jako u předchozího modelu Mate 30.

Hardware? 8 GB RAM a paměť o velikosti 512 GB

Součástí jeho výbavy je kromě 8 GB RAM také vnitřní paměť o velikosti 512 GB. O této paměti si některé notebooky mohou nechat jen zdát. Pokud by vám to ale přeci jen nestačilo, v telefonu je prostor pro nanoSD. Kapacita baterie se vyšplhala na 4500 mAh, a dokonce získal podporu 5G.

V Číně se tento telefon vyprodal v první vlně během pár minut a datum vypuštění dalších kusů je stanoveno na 22. listopad. Přestože je cena telefonu stanovena opravdu vysoko, jistě si své oblíbence najde jak v Číně, tak ve světě. Pro práci přes internet, telefonáty a další komunikaci vám nyní bude stačit jediný telefon, který se vejde do kapsy. Pouze jej rozložíte a můžete na něm například spustit prezentaci, nebo prohlížet fotografie.

Neohýbat telefon v chladnějším počasí

Velkou nevýhodou je doporučení od Huawei neohýbat telefon v chladnějším počasí. Jedná se o teploty – 5 °C a nižší. Vzhledem k tomu, že se tento telefon dostal do prodeje nyní a ne již na jaře, jak bylo původně v plánu, problém jistě více vynikne. Stejně tak musíte zacházet opatrně s displejem, ochrannou fólii si totiž sami nevyměníte. Musíte zažádat přímo v servisu.

Žádná ze zmíněných nevýhod však nemění nic na faktu, že se jedná o inovativní produkt a my se jen můžeme těšit, co dalšího nám v příštích letech Huawei nabídne. Již v tuto chvíli se můžeme těšit na model Mate Xs, který by měla společnost představit na jaře roku 2020.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony