InternetZe světa IT

Sledovací aplikaci unikly data, přístup k nim měl kdokoliv: TeenSafe

Teensafe logo

Sledovací aplikaci unikly data, přístup k nim měl kdokoliv. Spousta rodičů chce mít přehled o tom, co jejich děti dělají a kde se pohybují. V tomto jim měla být nápomocná aplikace TeenSafe, která přesně tyto činnosti monitorovala. Stačilo, aby rodič nahrál aplikaci svému dítěti do telefonu a bylo hotovo.

Ta už se za pomocí spárování s druhým telefonem starala za vás. Sice to podle nás není zrovna nejlepší řešení, a je to určitý zásah do soukromí, ale bezpečnost nadevše. Tady by to bylo ještě docela v pořádku, až na to, že všechna data, která tato aplikace shromažďovala, unikly.

Sledovací aplikaci unikly data, přístup k nim měl kdokoliv: TeenSafe

Sledovací aplikaci unikly data, přístup k nim měl kdokoliv: TeenSafe

TeenSafe monitorovala, s kým si vaše dítě volá

Když si vezmeme, že TeenSafe monitorovala, s kým si vaše dítě volá, SMSkuje, co hledá na internetu, nebo, kde se pohybuje. Pak si začneme uvědomovat, že pokud by tato data unikla, pak by mohl nastat opravdu vážný problém. A to se nakonec také potvrdilo. Služba k tomuto monitorování používala cloudové servery Amazonu, které byly přístupné odkudkoliv, komukoliv a navíc bez jakéhokoliv zabezpečení. To znamená, že téměř kdokoliv se mohl zastavit a přečíst si veškeré citlivé údaje o vašich dětech. Jako je jméno, email, Apple ID včetně hesla a jiné osobní údaje.

Vývojáři stojící za touto aplikací se již omluvili a varovali všechny své uživatele. Servery, na kterých byla data uložena, nechali ihned po zjištění vypnout. Nicméně spousta osobních údajů byla dlouhou dobu přístupná téměř komukoliv a ještě by to mohlo mít dohru.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet