Ze světa IT

Apps for Google: Google v WP

Google aplikace jsou jistě u našich čtenářů velmi oblíbené a je jedno, zda používají jen e-mail, sociální síť Google+, dokumenty anebo třeba kalendář. Jenže také víme, že si Google s Windows Phone (tedy Microsoftem) úplně nerozumí a občas si hází klacky pod nohy. To ale uživatele takřka nemusí vůbec zajímat. Nebo ano?

Dnes recenzovaná aplikace vám ale umožní využívat služby od Google hezky na jednom místě – ve vašem Windows Phone 8 telefonu. Po nainstalování a přihlášení svého Google účtu se vám zobrazí jednoduché menu, ze kterého si můžete zvolit z několika základních aplikací jako je vyhledávač, Youtube, Google Plus (G+), Gmail, Translator, Google Drive a samozřejmě i populární kalendář. Pojďme se podívat blíže jak vlastně fungují.

apps for google

WP aplikace v podstatě jen pouští jednotlivé aplikace v jejich kompaktním rozhraní, takže byste ji v podstatě mohly nahradit webovým prohlížečem, ale zde je to přece jen trochu pohodlnější. Kalendář vám například vypíše přehledný výpis vašich úkolů pod sebe, takže v něm můžete listovat jako v klasickém todo. Drive funguje podobně, ale pochopitelně v něm máte své soubory a můžete je otevírat k nouzovému prohlížení, tedy soubory ve formátu *.pdf zvládne dobře ale takové tabulky zobrazuje jen po jednotlivých sloupcích. Editace bohužel není možná.

Oproti Facebooku se síť G+ naopak zobrazuje velmi přehledně. Gmail také, ale jen v případě čtení zpráv, odpovědět se mi bohužel nepodařilo, neboť se mi nikdy nezobrazil formulář pro vyplnění textu.  Takový Translator funguje naproti tomu naprosto korektně. Ptáte se na Youtube? To už je čistá mobilní webová stránka, takže pokud vám funguje normálně, tak bude i zde. Aplikace jako taková je tedy zajímavá, ale vzhledem ke svým omezeným možnostem nepříliš dokonalá.

Otázka je, zda vás osobně budou její mouchy odrazovat od používání anebo ne, ale většina uživatelů si ji v hodnocení na Windows Store chválí. Základní verze s reklamou je zdarma, ale je možné ji za 30 Kč upgradovat a tím se reklamy nadobro zbavit. Aplikace pro svoji instalaci vyžaduje symbolické 2 megabajty volné paměti a  funguje jak pod Windows Phone 8 tak i novější verzi Windows Phone 8.1.

Aplikace je ke stažení zdarma zde: windowsphone.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT