Mobilní telefonyZe světa IT

3 tipy na telefon pod stromeček do dvou tisíc

christmas smartphone

Vánoce za dveřmi, každý přemýšlí nad vánočními dárky. Především před rodiči leží obtížné rozhodnutí. Věk, ve kterém si děti přejí svůj první telefon je snižuje. My jsme měli svůj první telefon někdy kolem dvanácti let. Nyní si o něj děti začínají říkat už mnohem dříve.

Pokud váš potomek škemrá o svůj první telefon, Vánoce se jeví jako ideální příležitost mu ho věnovat. A protože se jedná o jeho první přístroj, je třeba začít od spodu. Přece jenom, k čemu potřebuje prvňáček telefon s osmijádrovým procesorem a FullHD displejem? Pokud hledáte ideální levný první telefon, máme pro vás tři tipy.

alcatel_pixi_first

Alcatel Onetouch Pixi First

Na českém i slovenském trhu je model Onetouch Pixi First. Už samotná cena napovídá, že půjde o základní model. Telefon se dá koupit v břidlicově šedé a jemně zlaté variantě od 1890 Kč, respektive 69 euro. To je opravdu málo peněz a parametry tomu odpovídají. Displej opravdu nemá FullHD rozlišení, to se zastavilo na 800 x 480 bodech. Úhlopříčka displeje je čtyři palce. Uvnitř telefonu tepe čtyřjádrový procesor v kombinaci s 512 MB operační paměti. Tuto hodnotu už dnes moc často nevídáme.

K focení na školním výletě využije prvňáček 5 MPx fotoaparát s LED přisvícením. Pokud by chtěl natáčet videa, telefon to zvládne až do rozlišení FullHD. Oblíbená selfie je možno fotit s přední kamerou o rozlišení 2 MPx. Fotky a videa se ukládají do vnitřní 4 GB paměti, kterou lze rozšířit pomocí microSD karet až o 32 GB. Zajímavá je funkce dualSIM. V telefonu je, přestože jí prvňáček pravděpodobně neocení. Otázkou je, kdo si pořídí telefon v této cenové hladině a potřebuje používat dvě SIM karty naráz. V telefonu najdeme i FM rádio. Baterie má kapacitu 1450 mAh a výrobce deklaruje dobu nabíjení 2,5 hodiny.

V této kategorii konkurují Alcatelu například tyto telefony. LG Optimus L5 II, který má pouze dvoujádrový procesor. Navíc má ovšem NFC. Druhým konkurentem je Huawei Y360 Dual SIM, kterému chybí automatické ostření fotoaparátu, ale má ze všech tří největší baterii (2000 mAh). Všechny modely mají podporu FM rádia a všechny postrádají podporu LTE. Ve většině ostatních parametrů se jinak telefony shodují.

Vybrali jste první telefon pro vašeho potomka z námi navrhovaných? Nebo vás napadá nějaký jiný telefon, který by byl ideální jako vstup do světa smartphonů, napište nám to do komentářů a sdílejte článek. Děkujeme za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Díky za váš tip! Stále jsem přemýšlela o dárkách, jaké koupím a Váš článek mě skvěle inspiroval. Článek je dobře napsaný, šikovně a hlavně je to super nápad! Díky, díky, díky! S chutí si přečtu další články od vás, tento web se mi opravdu velmi začíná líbit! Pochvalte autora a doufám, že od něho zde naleznu více. S pozdravem Andrea.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony