Mobilní telefonyTiskové zprávyZe světa IT

Honor 6 podzimní horečkou netrpí

Většina moderních mobilních telefonů se při vyšší zátěži začíná znatelně zahřívat. Že zahřívání těla telefonu není zanedbatelné, dokazuje fakt, že u některých z nich může dosáhnout teplota povrchu až 45 stupňů Celsia. Nově představený mobilní telefon Honor 6 se s tímto problémem vypořádává díky důmyslné technologii. Jeho zahřívání je i při vysoké zátěži téměř neznatelné.

Citelné zahřívání povrchu smartphonů vzniká také při běžné zátěži, i když uživatel netráví dlouhé hodiny hraním náročných her. U většiny modelů dochází ke zvyšování teploty již při využívání 3G/4G datových přenosů. U špičkových modelů mobilních telefonů se musí výkonný hardware vměstnat do stále menších a užších těl, teplota zařízení tak občas přesáhne běžné limity a mobilní telefon začne trpět „horečkou“.

Přední strana bílého provedení

Výrobce mobilního telefonu Honor 6 při vývoji využívá precizní simulace procesů tepelné výměny k přesnému odhadu teploty budoucího produktu v různých situacích. Při vývoji analyzovali inženýři Honoru tepelně-vodivé vlastnosti mnoha různých vrstev materiálů a pro finální model zvolili materiál šasi z hliníkové slitiny. Většina ostatních smartphonů je přitom vnitřně konstruována z nerezové oceli nebo hořčíkové slitiny, které zahřívání telefonu brání daleko méně.

Honor 6 využívá termovodivý gel mezi čipem a chladícími prvky, který dokáže snížit teplotu vnitřních komponent o 10 stupňů Celsia a sníží spotřebu zařízení o 7 mAh. Celá čipová sada tak může být taktována na vyšší frekvenci bez nadměrného zahřívání těla. Zvláštní pozornost byla věnována také bokům telefonu, který při běžném používání přijde s lidskou dlaní nejčastěji do kontaktu. Honor 6 zde využívá speciálně vyvinutou technologii s názvem „Cooling design“.

Obr. : Tepelná mapa znázorňující zahřívání telefonů během zátěže (údaje ve stupních Celsia po jedné hodině hraní 3D her). Zleva telefon se šasi z nerez oceli, telefon se šasi z hořčíkových slitin a Honor 6 se šasi ze slitiny hliníku. Po hodině testování dosahovala teplota povrchu telefonu Honor 6 40°C zatímco u přístrojů s odlišnou technologií výroby a použitými materiály těla to bylo až 45°C. Uživatelský manuál k tomuto telefonu je ke stažení zde.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Zajímavé, konečně to někdo řeší. Ale fajn by bylo srazit i spotřebu.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony