Mobilní telefony

HTC One M9/Hima v Barceloně

One M7, One M8, One M9/Hima. Populární One řada od HTC letos dostane nový přírůstek, který bude znám na veletrhu MWC 2015 v Barceloně. Tchajwanské HTC už poslalo pozvánky, které ovšem moc neřeknou o tom, na co přesně se máme těšit. 

Spekuluje se o tom, co znamená slovíčko Utopia – v širším významu slova označuje něco sice žádoucího, ale neskutečného, nereálného a nemožného. Možná je to nový název chytrého telefonu, HTC Utopia, nebo nové příslušenství. Nechme se překvapit, co přesně se na barcelonském veletrhu ukáže.

HTC One M9/Hima v Barceloně
HTC One M9/Hima v Barceloně

Co ovšem díky twitterovému účtu @upleaks víme, jaké bude mít letošní vlajková loď hardwerové specifikace. O výkon se bude starat osmijádrový procesor Snapdragon 810, kde 4 jádra nabídnou takt 2 GHz a 4 jádra pak 1,5 GHz. Telefon sám určí, kdy je potřeba výkon a kdy je potřeba šetřit energii a podle toho rozhodne, jaká jádra budou v daný okamžik aktivní. Podle benchmarků Qualcomm 810 nabídne o 64% výkonnější body než 805. O grafický výkon se tady bude starat čip Adreno 430.

Operační paměť RAM nabídne velikost 3GB, takže můžete mít na pozadí spuštěné na pozadí všechny potřebné aplikace a pořád zbude dostatek výkonu na další okna a spuštěné služby. Vnitřní paměť má mít kapacitu 32 a 64GB, přičemž ji bude dále možné rozšířit o microSD karty. Displej se od modelu One M7 o něco rozšíří, propůjčí 5 palců a bude mít standardně Full HD rozlišení.

Zadní fotoaparát poskytne rozlišení 20,7 MPx (možná senzor Toshiba T4KA7) a přední 4 MPx s UltraPixely, akumulátor o kapacitě 2849 mAh a zapínací tlačítko, které změní polohu a najdeme ho na pravém boku zařízení, což je určitě dobrá zpráva. Někdo se zřejmě v designové části chytl za hlavu a došlo mu, že na tak velký telefon není dobré mít zapínací tlačítko nahoře.

Díky Snapdragonu 810 bude mít HTC One M9 (kódové označení Hima) technologii VoLTE, LTE kategorie 6 s rychlostí až 300Mbps pro stahování a 50Mbps pro upload. Dále telefon poskytne přední stereo-reproduktory s certifikací Dolby 5.1 Audio Technology, takže se můžeme těšit na kvalitní zvukový výstup. Softwarovou stránku začne obstarávat Android ve verzi 5.0.2 s grafickou nadstavbou Sense 7.0 od HTC.

K dispozici bude taky příslušenství. První bude na trhu DotView 2 kryt, vylepšený kryt, který jste poprvé mohli vidět u HTC M8. Druhý kryt má mít certifikaci IP68, tudíž prachotěsný a voděodolný podle nejvyšších kriterií. Očekává se také bezdrátový reproduktor BoomBass. Cena tohoto kousku se na českém trhu může pohybovat kolem 16 900 Kč za 32GB provedení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony