Mobilní telefony

HTC One M9/Hima v Barceloně

One M7, One M8, One M9/Hima. Populární One řada od HTC letos dostane nový přírůstek, který bude znám na veletrhu MWC 2015 v Barceloně. Tchajwanské HTC už poslalo pozvánky, které ovšem moc neřeknou o tom, na co přesně se máme těšit. 

Spekuluje se o tom, co znamená slovíčko Utopia – v širším významu slova označuje něco sice žádoucího, ale neskutečného, nereálného a nemožného. Možná je to nový název chytrého telefonu, HTC Utopia, nebo nové příslušenství. Nechme se překvapit, co přesně se na barcelonském veletrhu ukáže.

HTC One M9/Hima v Barceloně
HTC One M9/Hima v Barceloně

Co ovšem díky twitterovému účtu @upleaks víme, jaké bude mít letošní vlajková loď hardwerové specifikace. O výkon se bude starat osmijádrový procesor Snapdragon 810, kde 4 jádra nabídnou takt 2 GHz a 4 jádra pak 1,5 GHz. Telefon sám určí, kdy je potřeba výkon a kdy je potřeba šetřit energii a podle toho rozhodne, jaká jádra budou v daný okamžik aktivní. Podle benchmarků Qualcomm 810 nabídne o 64% výkonnější body než 805. O grafický výkon se tady bude starat čip Adreno 430.

Operační paměť RAM nabídne velikost 3GB, takže můžete mít na pozadí spuštěné na pozadí všechny potřebné aplikace a pořád zbude dostatek výkonu na další okna a spuštěné služby. Vnitřní paměť má mít kapacitu 32 a 64GB, přičemž ji bude dále možné rozšířit o microSD karty. Displej se od modelu One M7 o něco rozšíří, propůjčí 5 palců a bude mít standardně Full HD rozlišení.

Zadní fotoaparát poskytne rozlišení 20,7 MPx (možná senzor Toshiba T4KA7) a přední 4 MPx s UltraPixely, akumulátor o kapacitě 2849 mAh a zapínací tlačítko, které změní polohu a najdeme ho na pravém boku zařízení, což je určitě dobrá zpráva. Někdo se zřejmě v designové části chytl za hlavu a došlo mu, že na tak velký telefon není dobré mít zapínací tlačítko nahoře.

Díky Snapdragonu 810 bude mít HTC One M9 (kódové označení Hima) technologii VoLTE, LTE kategorie 6 s rychlostí až 300Mbps pro stahování a 50Mbps pro upload. Dále telefon poskytne přední stereo-reproduktory s certifikací Dolby 5.1 Audio Technology, takže se můžeme těšit na kvalitní zvukový výstup. Softwarovou stránku začne obstarávat Android ve verzi 5.0.2 s grafickou nadstavbou Sense 7.0 od HTC.

K dispozici bude taky příslušenství. První bude na trhu DotView 2 kryt, vylepšený kryt, který jste poprvé mohli vidět u HTC M8. Druhý kryt má mít certifikaci IP68, tudíž prachotěsný a voděodolný podle nejvyšších kriterií. Očekává se také bezdrátový reproduktor BoomBass. Cena tohoto kousku se na českém trhu může pohybovat kolem 16 900 Kč za 32GB provedení.

Doporučeno pro vás »

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony