Mobilní telefonyZe světa IT

Lenovo IdeaPhone S890 na CES 2013

Čínská společnost Lenovo sídlící v Hong Kongu si pro letošní CES 2013 připravila hned několik novinek ze segmentu mobilních produktů. Jednou z nich je i chytrý smartphone IdeaPhone S890, který vládne 5 palcovým QHD displejem a systémem Android od Googlu.

Lenovo IdeaPhone S890
Smartphone Lenovo IdeaPhone S890 představený na CESu 2013

Standardem mezi chytrými telefony se stává dvoujádrový procesor, i zde je použitý, a to na frekvenci 1,2 GHz. Jedná se o ARM-ový čip MediaTek MT6577. Smartphone je postavený pro systém Android 4.1 Jelly Bean, který je uložený v 4 GB vnitřním úložišti a také propůjčí 1 GB RAM. V telefonu je přítomný i 3 500 mAh akumulátor, který uživateli poskytne až 644 hodin v pohotovostním režimu.

Na zadní straně smartphonu je pak k vidění 8 megapixelová optika, která je schopna zaznamenat video až v rozlišení 1080p. Nová řada smartphonů od Lenova se vyznačuje vysokou výdrží akumulátoru na jedno nabití, což je snad začátkem slibných časů, které vyvrací každodenní nabíjení. Z obrázku je i patrné, že se můžeme těšit na zajímavou nadstavbu operačního systému.

Bližší parametry se nám zatím nepodařilo zjistit, je ale možné, že se telefon již objeví za pár dnů na trzích v Číně a dozvíme se hlavně i prodejní cenu, která ještě na CESu nepadla. Nezbývá nic jiného, než být naladěni na další zajímavé informace a čekat na podrobnou specifikaci těchto smartphonů střední třídy. Letošní CES nás prostě baví a proto sledujte novinky právě zde.

Určitě se o své poznatky k smartphonu, doplňující informace či o drobné recenze podělte do komentářů níže nebo pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním. Našli jste k tomuto telefon levné příslušenství? Diskuze je otevřená. Děkujeme a budeme jen rádi za aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony