Mobilní telefonyZe světa IT

Smartphone: Samsung Galaxy S IV

Představení nového modelu z řady Galaxy S je stejně jako uvedení například nového iPhonu vždy velikým „svátkem“, a to nejen pro nadšence mobilních technologií. Jako již tradičně si Samsung nechává odhalení vlajkové lodi pro následující rok na své vlastní akce, tzv. Samsung Unpacked.

Oficiální foto - Samsung Galaxy S4

Minulý rok byl Samsung Galaxy S III představen v Londýně. Letos bude jeho nástupce S IV odhalen v New Yorku. Internet je již několik měsíců plný nejrůznějších renderů nadcházejícího „vůdce galaxie“. Nyní se na čínském serveru 52samsung.com objevily fotografie reálného zařízení, které má údajně být Samsung Galaxy S IV.

Podle snímků bude smartphone „GT-I9502“ vybaven chipsetem Universal 5410, tedy Exynosem 5 Octa, který nabídne čtyři jádra na platformě A15 a čtyři na platformě A7 pro úsporu energie, všechna pak budou taktována na 1,8 GHz. Grafický akcelerátor obstarává PoverVR SGX 544MP GPU, kterému sekundují 2 GB RAM paměti. Celému telefonu dominuje velký (pravděpodobně pětipalcový) displej s rozlišením 1920 krát 1080 px.

Vzhledem k několika designovým nedostatkům, kterými přístroj na fotografii disponuje (jako například přelepená senzorová tlačítka pod displejem) je pravděpodobné, že se jedná o padělek, nebo o prototyp pro vývojáře. Každopádně reálného designu a finálních specifikací se dočkáme již 14. března (15. v jednu hodinu ráno našeho času), po proběhnutí oficiální tiskové konference. Zdali se vám vzhled tohoto Samsungu líbí, či ne nám prosím sdělte do diskuze pod článkem, nebo na naše Google+ stránky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony