Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Klevety: Samsung Galaxy S4 mini

Určitě všichni víte, že Samsung Galaxy S III od svého výrobce obdržel ještě menšího brášku. Historie se v tomto případě bude opakovat. Samsung potvrdil, že je ve výrobě menší produkt podobný přicházejícímu smartphonu Galaxy S4. Co mobilní telefon nabídne?

Samsung Galaxy S4 s nástupcem jménem Samsung Galaxy S4 mini

Galaxy S4 mini /GT-I9190/ nabídne 4,3″ Super AMOLED displej s qHD rozlišením a hustotou 256 ppi na palec, což nezní na střední třídu vůbec špatně. Dalším prvkem je dvoujádrový 1,6 GHz procesor a operační systém Android 4.2.2 Jelly Bean od Googlu, kterému bude sekundovat uživatelské rozhraní TouchWiz Nature UX 2.0. Další informace jsou ale poněkud zkreslené, můžeme se domnívat, že se smartphone popasuje s 1 GB operační paměti RAM.

Úložiště by mohlo být řešeno křemíkovým čipem o velikosti 8 gigabajtů, určitě však půjde celková kapacita smartphonu rozšířit pomocí slotu pro microSD karty do velikosti až 32 GB. Můžeme počítat snad také s podporou bezkontaktního NFC čipu. Poslední informaci máme o dostupnosti verze s podporou dvou SIM karet, na trhu se smartphone objeví v průběhu letních měsíců, tedy v červnu či červenci letošního roku zatím za nezveřejněnou cenu.

Jaký máte názor na takto vybavený smartphone? Je pro vaši práci či zábavu takto vybavený telefon dostačující? Našli jste bližší, či jiné informace o specifikaci smartphonu?

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. […] Samsung plánuje uvedení modelu Galaxy S4 Mini jsme se již dozvěděli v článku, který jsme publikovali zhruba před měsícem. Nicméně právě v těchto dnech na internetu kolují zvěsti, že se v […]

  2. […] Samsung. Mezi první vlaštovky se bude řadit smartphone s označením S4 Mega, S4 Active a S4 Mini. A snad přijde i „fotosmartphone“ S4 Zoom s 16 MPx čipem, který předčí svojí […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Mobilní telefony >