Mobilní telefonyZe světa IT

Android: Smartphone ZTE Blade C

Východně založená společnost jménem ZTE oznamuje nový přírůstek do své rodiny levných a chytrých telefonů. Dle informací bude smartphone dostupný s operačním systémem Android 4.1, nicméně však s nedostačující operační pamětí. Přichází Blade C – V807.

Smartphone ZTE Blade C snad na MWC 2013

Mobilní telefon je založený na 4 palcovém WVGA dotykovém displeji s rozlišením 800 x 480 pixelů. Srdcem mobilního výkonu se stal 1 GHz dvoujádrový procesor MediaTek MTK 6577, který bude žít v symbióze s 512 MB RAM /dostačující pro aplikace?/. Interní data jsou řešena 4 GB úložištěm, které jde rozšířit za pomoci paměťových karet. Zadní strana skýtá pouze 3 MPx digitální fotoaparát.

Nicméně se však ještě můžeme těšit na mobilní přenosy za pomoci 3G sítě, nechybí ani podpora Bluetooth 4.0. Do těla samotného smartphonu pak výrobce umístil ještě 1600 mAh akumulátor /jeden den provozu?/, který snad bude šetrně využívat zatím poslední operační systém Android 4.1 Jelly Bean od Googlu. Bohužel se nám nepodařilo zjistit datum uvedení pro východní trh, předběžní cena však po přepočtu atakuje hranici 2300 korun.

Může se ale stát, že se evropské premiéry dočkáme i na přicházejícím MWC 2013, které bude hostit španělská Barcelona. Vše je možné. Jaký máte názor na takto vybavený smartphone? Je pro vaši peněženku takováto investice výhodná? Je pro vaše aplikace a procesy na pozadí dostačující operační paměť? Můžete s námi komunikovat také na naši stránce na Google+.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony