> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT

Smartphony jako z Disney pohádky

Všichni známe bláznivé japonské televizní show a další bizardní věci, které se v tomto ostrovním státu dějí. Japonská společnost DoCoMo ve spolupráci s Disney Mobile uvedli na trh smartphony připomínající dětské hračky.

Jsou to přístroje, které nijak nezaostávají za dnešními technologickými trendy, jen vypadají, jako vystřižené z nějaké Disneyovské pohádky.

První telefon nese označení F-O8D /vlevo/, na celém jeho těle se setkáváme se spoustou znaků Mickeymouse, jako jsou například jeho typické uši. Nabídne velký 4,3 palcový HD displej o rozlišení 720 na 1280 pixelů. Jeho srdcem se stane 1,2 gigahertzový dvoujádrový procesor OMAP4430. Smartphone bude nabízen v bílé a růžové barvě.

Jeho příbuzný má označení P-O59 /vpravo/, nese displej stejné úhlopříčky, nejedná se však o HD displej, jak tomu bylo u jeho bratříčka, v tomto případě jde o OLED displej s rozlišením 540 krát 960 pixelů. V jeho útrobách bude bít méně výkonný 1 gigahertzový procesor, také se dvěma jádry.

Oba navíc poběží na systému Anroid a od Disneyho dostanou sadu tapet, animací a spousty dalších věcí.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Mobilní telefony