Ze světa IT

Sonic: Číňan s Androidem za 1350 Kč

Čínský eshop Chinavasion.com právě teď uvedl do prodeje další tablet postavený na operačním systému Android 4.0 ICS. Jméno Sonic na trh přináší specifikaci, která nikterak neosloví, zvítězí ale v tomto případě velmi nízká cena?

Čínský tablet Sonic s Androidem Ice Cream Sandwich

Tablet vlastní 7 palcový displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, je samozřejmě multi-dotykový. Výkon je zde řešen pomocí ARM-ového čipu Cortex-A8 s frekvencí 1 GHz, jemuž sekunduje 512 MB operační paměti. Pro uložení dat či multimédií je připravena vnitřní paměť o kapacitě 4 GB, která lze navýšit pomocí karty microSD až do velikosti 16 GB.

Na přední straně tabletu je k vidění 0,3 MP přední kamerka, zadní s větším rozlišením zde bohužel nehledejte. Tablet Sonic dále nabízí podporu Adobe Flash, WiFi, 3.5 mm audio výstupu, akcelerometr či G senzor. Rozměry výrobku jsou dle výrobce 190 x 150 x 12 mm s hmotností 290 gramů, do té je samozřejmě započítán i akumulátor s kapacitou 1 800 mAh. Tablet je k dispozici za 70 dolarů, 1 350 Kč.

Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem, budeme jedině rádi. Našli jste cenově výhodnější model, třeba i od jiného výrobce? Podělte se o něj, diskuze je otevřená. Děkujeme, že čtete právě tuto novinku a rádi bychom vás pozvali do naší nové skupiny na Google+.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT