Mobilní telefony

CES 2013: Smartphone Xperia Z a ZL

sony logo freebit
Foto: sony.com, Tag: Sony

CES 2013 oficiálně startuje již za pár dnů a novinky se z každého informačního serveru jen hrnou, nicméně ani Freebit nemůže být pozadu a přináší vám dvě největší stylovky od japonské společnosti Sony. Říká vám něco kódové označení Yuga nebo Odin? Určitě ano a proto přinášíme i oficiální fotografii.


Smartphone Sony Xperia ZL na oficiální fotografii

Smartphone Sony Xperia ZL

Xperia Z a Xperia ZL s kódovým označením Yuga a Odin se pasují do role těch nejchytřejších a nejmodernějších telefonů, které společnost představí na letošním CESu v Las Vegas. Oba z jmenovaných vlastní 5 palcový 1080p LCD Full HD displej, jež výkonově doplňuje čtyřjádrový 1,5 GHz Snapdragon S4 Pro a 2 gigabajty operační paměti RAM.

Grafický čip je u obou mobilních produktů řešen křemíkem Adreno 320. Můžeme se také těšit na 13 megapixelový digitální snímač okořeněný technologií Exmor RS, která vlastní určité proporce z předchozí technologie Exmor R, jež byla aplikována na stájové digitální fotoaparáty či videokamery.

Co je technologie Exmor? Jedná se o nové CMOS snímače, jež vedou k mnohem lepšímu zachycení světla senzorem, takže telefony s ním vybavené přinášejí lepší fotografické výsledky v hůře osvětlených prostorách. Efektivně tak zpracují 13,13 megapixelů s funkcí HDR.

Na obrázku výše je k vidění právě smartphone Sony Xperia ZL, jež navíc od svého stájového bojovníka přinese Dual SIM podporu a nezvykle řešenou kamerku, která se nachází v pravém spodním rohu telefonu. Operačním systémem bude neoficiálně Android 4.1 Jelly Bean, i když je možné, že se Sony Xperia Z bude prodávat s aktuálním Androidem 4.2.

Na světě jsou také první spekulace o prodejní ceně, zde hovoří údajně 4298 čínských juanů, v přepočtu přibližně 13 100 Kč. S dostupností pro evropský trh to zatím vypadá nadějně, nicméně si raději počkáme na oficiální vyjádření společnosti, a na informace z CESu 2013. Může se také stát, že veletrh ve Vegas představí jen jednu z novinek a na druhou si budeme muset počat na únorový Mobile World Congress v Barceloně.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony