Mobilní telefonyZe světa IT

SE Xperia Arc s Androidem

Monstrózní multimediální zážitek slibuje Sony Ericsson, nový prokukt z řady Xperia je tu. Poběží na platformě Android 2.3 – Gingerbread a bude se pyšnit 4,2-palcovým dotykovým displayem v rozlišení 854 x 480 pixelů. Nový telefon (smartphone) soňák je též představen na probíhajícím veletrhu CES 2011.

SE Arc podporuje engine Mobile Bravia, který zvyšuje kvalitu obrazu. Foťák na tom není též vůbec špatně, jedná se o 8,1 megapixelový snímač Exmor R CMOS, který umožňuje nahrávání videa v 720p, procesor 1 GHz Qualcomm, 512 MB vestavěné paměti, microSD slot /8 GB karta v ceně/, aGPS, Bluetooth, WiFi, podporu DLNA, USB a HDMI konektorů.

Proč SE zvolil nový operační systém pro své miláčky? Dle mého Windows Mobile není moc povedený systém, ne zrovna aktualizovaný a vhodný jen pro majitele větších firem – kontakty či e-maily. Já osobně se též přikláním k Androidu a doporučuji ho pro běžné uživatele.

Arc i s baterií o velikosti 1500 mAh váží 117 g. Sony Ericsson Arc se začne prodávat ve dvou barevných provedení, a to Midnight Blue a Misty Silver.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony