Novinky ze světa ITSmartphoneTiskové zprávy

Xperia tipo a miro od Sony Mobile

Společnost Sony Mobile Communications („Sony Mobile“) dnes oznámila uvedení dvou nových smartphonů Xperia, konkrétně Xperia miro a Xperia tipo. Model Xperia miro je štíhlý a stylový chytrý telefon dostupný v bohaté škále barev, s důkladným propojením se sítí Facebook v kontaktech, fotogalerii a hudebním přehrávači, a dále s audio technologií xLOUD společnosti Sony, která zaručuje jasný a hlasitý zvuk.

Model Xperia tipo je navržen tak, aby se snadno používal a přinášel svým majitelům maximum ve všech ohledech – ať již se jedná o procházení internetu, sdílení fotografií nebo stahování nových aplikací.

Model Xperia tipo se bude dodávat i ve verzi pro použití se dvěma SIM kartami– Xperia tipodual – takže jeho uživatelé budou moci snadno přepínat mezi dvěma kartami jedním dotykem a za všech okolností využívat nejvýhodnějšího tarifu. Oba telefony budou na celosvětový trh uvedeny ve třetím kalendářním čtvrtletí 2012.

„Telefony Xperia miro a Xperia tipo jsou určené uživatelům, kteří hledají zábavu a funkce tradičně spojované chytrými telefony vyšší třídy s operačním systémem Android,“ uvedl Calum MacDougall, šéf marketingu řady Xperia ve společnosti Sony Mobile Communications.

„Model Xperia miro je určen pro ty, kdo hledají propojení se sociálními sítěmi a jedinečný zážitek z poslechu hudby, zatímco model Xperia tipo je ideální pro uživatele, kteří si chtějí poprvé užít výhod chytrého telefonu po přechodu od běžné mobilní technologie.“

Xperia miro – zábavný sociální telefon od Sony

Xperia miro je tenký a stylový telefon, který nabízí všestranné propojení se sociální sítí Facebook. Uživatele na příchozí zprávy a změny stavu na sociální síti upozorňují barevné světelné efekty, přičemž mohou se svými přáteli vést videohovory díky kameře umístěné na straně displeje.

Telefon zaručuje jedinečný zážitek z poslechu hudby díky použití technologie xLOUD společnosti Sony, která reprodukuje zvuk jasně a hlasitě. Telefon Xperia miro se dodává s hudební aplikací Music Unlimited* společnosti Sony Entertainment Network, která poskytuje okamžitý přístup k milionům** hudebních skladeb odkudkoliv.

Klíčové vlastnosti telefonu Xperia miro

 • Displej s úhlopříčkou 3,5 palce zaručuje pohodlné procházení internetu a vynikající zábavu
 • Dodává se s operačním systémem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
 • 5 mpx fotoaparát se schopností záznamu videa v jedinečné kvalitě a s frekvencí 30 snímků za sekundu
 • Audio technologie xLOUD společnosti Sony poskytuje jasný a hlasitý zvuk
 • Důkladná integrace se sociální sítí Facebook v kontaktech, galerii a hudebním přehrávači, s možnostmi sdílení a vyhledávání
 • Nastavitelné světelné efekty oznamující příchozí zprávy a změny stavu na sociální síti
 • Kamera na čelní straně telefonu pro videohovory mezi chytrými telefony, tablety a počítači
 • Bezdotyková konektivita technologií DLNA umožňuje snadné prohlížení mediálního obsahu, jako jsou například fotografie a videa, na obrazovce televizoru, tabletu a počítače
 • Výkonná baterie poskytuje telefonu energii více než 24 hodin
 • K dispozici v černé, černé/růžové, bílé a bílé/zlaté

Xperia tipo – cenově dostupný telefon se snadným ovládáním

Xperia tipo nabízí jednoduché a snadné ovládání, které činí z chytrého telefonu Xperia tipo ideální volbu pro uživatele, kteří si pořizují svůj první chytrý telefon.

S vlastním průvodcem nastavením, vestavěnou aplikací umožňující sledovat objem stahovaných dat, jedinečnou životností baterie a poslední verzí platformy Android – Ice Cream Sandwich – umožňuje tento telefon uživatelům vychutnat si zážitek z používání chytrého telefonu na maximum.

Klíčové vlastnosti telefonu Xperia tipo

 • Displej s úhlopříčkou 3.2 palce s minerálním sklem odolným proti poškrábání
 • Dodává se s operačním systémem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
 • 3,2 mpx fotoaparát
 • Průvodce nastavením
 • Vestavěné řešení správy stahování dat
 • Technologie Bluetooth a WiFi umožňují snadné sdílení obsahu a připojení k internetu
 • Výkonná 1500 mAh baterie poskytuje telefonu energii na více než 24 hodin
 • Dodává se v červené, bílé, modré a černé
Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT