Mobilní telefonyZe světa IT

Sony Xperia Z4 na IFA 2015?

Na kongresu MWC 2015 v Barceloně jsme mohli vidět první vlajkové lodě výrobců, které se mohou řadit k těm nejvýkonnějším pro rok 2015. Mobilní telefony však mají nastavenou ještě vyšší laťku a trh to vyžaduje. Nejenom, že nám tchajwanské HTC ukázalo nový One M9, stejně tak překvapil Samsung s modelem Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Aktuálně se však čeká na další dva výrobce mobilní elektroniky. Samozřejmě je na trhu více firem, ale stěžejně se čeká vždy na ty s větším kapitálem.

Jak jsou na tom Japonci? Sony již před nějakou dobou postihlo pár významných změn. První z nich je „vypuštění“ mobilního portfolia, do něj spadající smartphony a tablety. Japonci se mají zaměřit jen na konzoly PS4 (PlayStation 4) či své 4K televizory a kamery – potažmo foto segment. Telefony prostě na odbyt nejdou. Vyjde jejich myšlenka na prázdno a nebo se s mobilní divizí opravdu rozloučíme?

Zaběhlá společnost by se ale mohla učit u novodobé konkurence, přesněji u čínského Xiaomi. To se aktuálně v prodejnostních dovednostech drží na čtvrté příčce. Tak jak to tedy bude s těmi nejvýkonnějšími telefony? Prvním z nich je pomalu přicházející Sony Xperia Z4 (na trhu se objeví i poslední tablet z rodiny Xperia, model Xperia Z4 Tablet), druhým pak LG, které by mělo představit svůj model LG G4.

Koncept Sony Xperia Z4

Co za specifikaci nová Xperie nabídne? Jak se dá odhadovat, i ten půjde s proudem navyšování hardwarových parametrů – výkon z telefonu bude jen sršet. Úhlopříčka displeje se má zastavit na čísle 5,5 palce (možná také 5,2″), stejně tak jako rozlišení na hodnotu 2 560 x 1 440 bodů při vysoké jemnosti. Tablet pak nabídne 2K rozlišení na displeji o úhlopříčce 10,1 palce. Parametry jsou téměř totožné.

Výkon bude hardwarově obstarávat 64bitový Qualcomm Snapdragon 810 (podpora pamětí LPDDR4 1600 MHz Dual-channel 64-bit až 25,6 GBps), Snapdragon 810 s 64bitovou architekturou sestavený ze čtyřjádrového výkonnějšího procesoru ARM Cortex-A57 a úspornějšího Cortex-A53. Hodnota operační paměti RAM se vyhoupla na 4GB, vnitřní paměť pak na 32 či 64 gigabajtů.

Zachována bude i voděodolnost při certifikaci IP68. Zadní strana pak nabídne dceřinou fotočočku s čipem 20,7 MPx a rozlišením fotek až 5248 х 3936 pixelů. Fotoaparát pak nabídne autofokus, LED blesk a senzor o velikosti 1/2.3″. Zadní optika nabízí snímání 4K záznamu.

Pár slov z oficiálního webu o tabletu, video výše. „Xperia Z4 Tablet se může pochlubit nejlepšími technologiemi ve své třídě, Sony se zkušenostmi s cílem zajistit a vychutnat si bezkonkurenční zábavu na cestách, bez kompromisů. Díky světově nejjasnějšímu 10,1 palcovému 2K zobrazení se jedná o vedoucí tablet na trhu, Z4 Tablet nabízí vynikající zážitek ze sledování, a to i venku na přímém slunečním světle, což vám umožní vychutnat si své oblíbené filmy a nejpamátnější videoklipy v brilantním jasu, kdekoliv budete chtít.“

Podle prvních renderů může jít Xperie Z4 ve šlépějích modelu řady One. Rendery ukazují na dva reproduktory, tedy  jeden na horní a druhý na spodní straně smartphonu. Operační systém je asi víceméně jasný, Android 5.0.2 Lollipop. Směle těšit se můžeme také na vysokorychlostní sítě LTE či LTE-A. Podle posledních zpráv by měla nová Xperia nabídnou i infraport. Rozměry samotného zařízení mají skončit na hodnotách 146,3 x 71,9 x 7,2 milimetru.

Cena samotného zařízení s Androidem není nikterak objasněna, stejně, jako jeho uvedení na světový trh. Aktuálně se můžeme domnívat, že bude nová Sony Z4 oficiálně představena na veletrhu IFA 2015 (4. – 9. září 2015) v Berlíně. Cenovka může být nastavena na cirka 18 990 Kč jako poslední záchrana před krachem mobilní divize.

Kdy přesně přijde nová Xperie Z4 na trh? Co nového přinese? Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů pod touto novinkou. Líbila se vám? Můžete se o ni podělit prostřednictvím sociálních sítí pomocí tlačítek pro sdílení na levé straně. Děkujeme!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony