Ze světa IT

Sony PlayStation 3 ta pravá volba?

playstation logo final
Foto: PlayStation

Jako odkojený počítačový hráč bych se teď rád podíval po nějaké konzoli. Vím, že na trhu v tento okamžik vládne Sony se svým výtvorem PlayStation 3, ale je zde ještě další alternativa. Další hráč jménem Xbox 360 od Microsoftu si taktéž zaslouží pozornost.

Sony PlayStation 3 ta pravá volba?

Sony PlayStation 3 ta pravá volba?

Teď ale nastává otázka, kterou z konzolí zvolit. Není to jednoduché, jsem odkojený na PlayStationu 2, který jsem vlastnil v mládí.

Když se to vezme kolem a kolem, vlastně mám již vybráno. PS 3 nabídne Blu-ray podporu, HDMI, BlueTooth, WiFi a dost místa na disku, 320 GB. Další výhodou je také výkon, který PS-trojka nabídne. S ledovým klidem model 360 strčí do kapsy, a také si bezproblémově poradí s Nintendem Wii.

Oproti Xboxu propůjčí také webové rozhraní, což je další velmi podstatná věc. DVD média už nenabízí takové kapacity, které si svět v těchto dnech dopřává. Bohužel dvouvrstvé DVD nabídne jen zlomek kapacity Blu-ray disku, v oboustranném dvouvrstvém zápisu může nést až 100 gigabajtů dat.

xbox 360

V konzoli Sony třetí generace se uvnitř ukrývá 3.2 GHz procesor Cell podpořený grafickou kartou nVidia. Skříňka od Microsoftu je na tom stejně, používá tříjádrový procesor PPC Tri-Core Xenon.

Až čtyři hráči si mohou na konzoli plnohodnotně zahrát, což o to, PSko se spáruje až ze sedmy ovládacími prvky pomocí bezdrátové konektivity. Herní novinky, to je další podstatná otázka. Japoncům v tomto případě nenahrává cena, jež je u nových herních počinů v celku vysoká. Proč se za online hraní na Xboxu musí platit? Nevím.

Xboxu na oplátku nedává spát poruchovost, která se dostala na hranici 30 procent. U posledních modelů by problém s RROD měl utichat. Co si tedy pořídit domů? Určitě nebudu odkojence na Xboxu přemlouvat, ať si koupí PlayStation, ale z vlastní zkušenosti bych si třetí generaci pořídil, a to bez váhání. Další možností pro hráče je čas, který by měl co nejdříve přinést Sony PlayStation 4.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. PS4 – co nejdříve 2014 😀 a co xbox 720 – 2013 …

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT