Novinky ze světa

Sony PlayStation 3 ta pravá volba?

Jako odkojený počítačový hráč bych se teď rád podíval po nějaké konzoli. Vím, že na trhu v tento okamžik vládne Sony se svým výtvorem PlayStation 3, ale je zde ještě další alternativa. Další hráč jménem Xbox 360 od Microsoftu si taktéž zaslouží pozornost.

Teď ale nastává otázka, kterou z konzolí zvolit. Není to jednoduché, jsem odkojený na PlayStationu 2, který jsem vlastnil v mládí.

Když se to vezme kolem a kolem, vlastně mám již vybráno. PS 3 nabídne Blu-ray podporu, HDMI, BlueTooth, WiFi a dost místa na disku, 320 GB. Další výhodou je také výkon, který PS-trojka nabídne. S ledovým klidem model 360 strčí do kapsy, a také si bezproblémově poradí s Nintendem Wii.

Oproti Xboxu propůjčí také webové rozhraní, což je další velmi podstatná věc. DVD média už nenabízí takové kapacity, které si svět v těchto dnech dopřává. Bohužel dvouvrstvé DVD nabídne jen zlomek kapacity Blu-ray disku, v oboustranném dvouvrstvém zápisu může nést až 100 gigabajtů dat.

V konzoli Sony třetí generace se uvnitř ukrývá 3.2 GHz procesor Cell podpořený grafickou kartou nVidia. Skříňka od Microsoftu je na tom stejně, používá tříjádrový procesor PPC Tri-Core Xenon.

Až čtyři hráči si mohou na konzoli plnohodnotně zahrát, což o to, PSko se spáruje až ze sedmy ovládacími prvky pomocí bezdrátové konektivity. Herní novinky, to je další podstatná otázka. Japoncům v tomto případě nenahrává cena, jež je u nových herních počinů v celku vysoká. Proč se za online hraní na Xboxu musí platit? Nevím.

Xboxu na oplátku nedává spát poruchovost, která se dostala na hranici 30 procent. U posledních modelů by problém s RROD měl utichat. Co si tedy pořídit domů? Určitě nebudu odkojence na Xboxu přemlouvat, ať si koupí PlayStation, ale z vlastní zkušenosti bych si třetí generaci pořídil, a to bez váhání.

Další možností pro hráče je čas, který by měl co nejdříve přinést Sony PlayStation 4.

1 Komentář:

  1. PS4 – co nejdříve 2014 😀 a co xbox 720 – 2013 …

Komentuj článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučeno pro vás >

Další novinky > Novinky ze světa