Mobilní telefonyZe světa IT

Sony Xperia GX a SX pro Japonsko

Japonský výrobce telefonů Sony vydal ve své domovské zemi dva povedené smartphony. Bohužel budou dostupné jen v Japonsku, s největší pravděpodobností se jejich ekvivalenty objeví i ve zbytku světa. Jedná se o modely SX a GX, vypadají hodně zajímavě. Oba telefony jsou si designově opravdu hodně podobné, podíváme se, čím se liší.

sony xperia

Xperia GX nese na přední straně velký 4,6 palcový kapacitní displej Reality doplněný o Bravia Engine. Pohonnou jednotkou tohoto velikána se stal dvoujádrový čip nesoucí takt 1,5 gigahertzu na jádro. Nabídne standardní vnitřní paměť o kapacitě 16 gigabajtů rozšiřitelných o paměťové karty.

Setkáme se zde i s podporou LTE sítí, která nabídne stahovací rychlost až 75 MB/s. Na zadní straně objevíme třinácti megapixelový fotoaparát se senzorem Exmore R. Samozřejmostí je nejnovější verze systému Android 4 ICS.

sony xperia

Druhým představeným byla Sony Xperia SX. Jedná se o menší smartphone disponující 3,7 palcový displejem doplněným Bravia Enginem.

Dostala úplně stejný procesor jako její větší sestra a to 1,5 GHz Dual-Core. Nabídne osmimegapixelový fotoaparát schopný natáčet video v HD rozlišení, doplněný o senzor Exmore R. Opět se setkáme s Androidem 4 ICS. Jedním z důležitých parametrů je váha, SX se stala nejlehčím smartphonem na světě s váhou 95 gramů.

Oba přijdou na japonský trh v průběhu letošního léta, můžeme ale s velkou pravděpodobností očekávat jejich příchod i na na evropský a americký trh.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony