Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Sony Xperia GX a SX pro Japonsko

Japonský výrobce telefonů Sony vydal ve své domovské zemi dva povedené smartphony. Bohužel budou dostupné jen v Japonsku, s největší pravděpodobností se jejich ekvivalenty objeví i ve zbytku světa. Jedná se o modely SX a GX, vypadají hodně zajímavě. Oba telefony jsou si designově opravdu hodně podobné, podíváme se, čím se liší.

Xperia GX nese na přední straně velký 4,6 palcový kapacitní displej Reality doplněný o Bravia Engine. Pohonnou jednotkou tohoto velikána se stal dvoujádrový čip nesoucí takt 1,5 gigahertzu na jádro. Nabídne standardní vnitřní paměť o kapacitě 16 gigabajtů rozšiřitelných o paměťové karty.

Setkáme se zde i s podporou LTE sítí, která nabídne stahovací rychlost až 75 MB/s. Na zadní straně objevíme třinácti megapixelový fotoaparát se senzorem Exmore R. Samozřejmostí je nejnovější verze systému Android 4 ICS.

Druhým představeným byla Sony Xperia SX. Jedná se o menší smartphone disponující 3,7 palcový displejem doplněným Bravia Enginem.

Dostala úplně stejný procesor jako její větší sestra a to 1,5 GHz Dual-Core. Nabídne osmimegapixelový fotoaparát schopný natáčet video v HD rozlišení, doplněný o senzor Exmore R. Opět se setkáme s Androidem 4 ICS. Jedním z důležitých parametrů je váha, SX se stala nejlehčím smartphonem na světě s váhou 95 gramů.

Oba přijdou na japonský trh v průběhu letošního léta, můžeme ale s velkou pravděpodobností očekávat jejich příchod i na na evropský a americký trh.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Mobilní telefony >