Ze světa IT

Japonský přehrávač Sony Walkman Z

Každý si vzpomene na legendární řadu telefonů Walkman, která posléze vyústila v pouhé přehrávače. Sony přichází s novou sérií těchto přístrojů, jež se ve své době těšily velké úspěšnosti.

Uvidíme, zda se po krátké odmlce bude jednat o úspěšný comeback.

sony walkman z

První z nich si říká Walkman Z, jedná se podstatě o smartphone bez telefonního modulu, konkurenci mu bude dělat iPod Touch a Samsung Galaxy S Wi-Fi.

Designem se inspiroval u smartphonu Sony Ericsson Live With Walkman. Pod 4,3 palcovým displejem se nachází tři tlačítka, od kterých bychom čekali ovládání nového Androidu 4 ICS. U zetka tomu tak bohužel není, setkáváme se s Gingerbreadem, přehrávači však bohatě postačí.

Walkman pohání křemíkové srdce v podobě čipu Nvidia Tegra 2 se dvěma jádry o taktu 1 GHz. Tento přístroj je plně konektivní, připojíte se přes Bluetooth, Wi-Fi a HDMI. Dále je možné se spárovat s Bluetooth reproduktory, sluchátky a autorádiem.

Sony dále přináší aplikaci jménem Music Unlimited, která zaručuje poslech vašich skladeb kdykoliv a kdekoliv, ve spojení s cloudovým serverem. Tato aplikace funguje na podobném principu jako Google Music. Japonci nabídnou 16 a 32 gigabajtovou verzi, a tak si potencionální uživatel zajisté vybere.

Otázka zní jednoduše, je o přístroje tohoto typu zájem? Smartphony zvládnou o dost více za vcelku přívětivou cenu, kdo ale stále chce separovat hudbu a videa, je pro něj tento přístroj ideální volbou.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT