Mobilní telefony

Sony Xperia T: Elegantní dravec

sony logo freebit
Foto: sony.com, Tag: Sony

Jistě jste se již setkali s reklamou na nový smartphone od japonské společnosti Sony. Jedná se o brandovaný telefon operátora T-Mobile, který svým šarmem navazuje na předchozí série Jamese Bonda. Už určitě tušíte, že bude řeč o novém akčním trháku Skyfall, respektive o chytrém a elegantním telefonu Sony Xperia T.

Mezi hlavní dominanty patří 4,55“ kapacitní TFT LCD displej s rozlišením 720 krát 1 280 bodů a bodovou hustotou 323 DPI. Uživatelská interní paměť je řešena čipem o velikosti 16 gigabajt a operační pamětí 1 GB RAM. Hlavní křemíkový čip dodala společnost Qualcomm, přesněji se jedná o model MSM8260A, jež v sobě skrývá dvě jádra na taktu 1.5 GHz vyrobené 28 nm technologií.

James Bond a smartphone Sony Xperia T ve filmu Skyfall.
Sony Xperia T: Elegantní dravec

Středem pozornosti se u tohoto smartphonu stává také digitální fotoaparát, jež vlastní 13 MP optický čip, který je schopný snímat prostor s rozlišením 4 128 x 3 096 px a video 1 920 x 1 080 bodů, tedy Full HD. Optika je dále obdařena autofocusem a bleskem pro ještě větší optický komfort. Xperia si poradí se sítěmi GSM, WCDMA, GPRS, EDGE či HSPA (Down 42,2 – Up 5,76 Mb/s).

Metalická konektivita je řešena pomocí microUSB konektoru, MHL, bezdrátové WiFi, Bluetooth, GPS, NFC či 3,5 mm jack konektoru pro přibalená sluchátka. Jedním z nedostatků je 1 850 mAh baterie, která nejde standardním odkrytím zadního krytu vyměnit, což se jeví jako jeden z hlavních nedostatků tohoto telefonu.

Sony Xperia T je nadstandardně vybavený mobil s rozměry 129 x 67 x 9,4 milimetru a hmotností 139 gramů, který je postavený na předposledním systému od společnosti Google. Jejím samozřejmě Android ICS, který bude snad postupem času nahrazený Jelly Beanem.

Jaký máte názor na tuto japonskou vlajkovou loď od Sonky? Jeví se vám jako dobře vybavený smartphone a nebo se jedná o neprodejný kus předimenzovanou reklamní kampaní? Určitě se o drobné recenze, poznatky či myšlenky podělte do komentářů pod článkem. Budeme moc rádi, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Vynikajuci mobil, chyba tej slabej baterie. Inak vsetko super, hlavne displej, vysoke rozlisenie 323 dpi a slaba RAM.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony