Ze světa IT

Sony: Xperia Tablet Z s vyšší cenou

Před nedávnem jsme vás informovali, že japonská společnost Sony doplňuje řadu Xperia o nový tablet, který zdědil některé vlastnosti po představeném smartphonu Xperia Z. Jmenovitě se jedná o Xperii Tablet Z, který vlastní 10,1 palcový displej a rozlišení 1920 x 1200 bodů s technologií Bravia Engine 2.

Sony Xperia Tablet Z oficiálně pro Evropu na MWC 2013

 

Pojďme si však nejdříve osvěžit, co za poměrně vysokou sumu peněz pořídíme. O výpočetní výkon se v tomto případě postará čtyřjádrový procesor od Qulacommu, přesněji model APQ8064 s taktem 1.5 GHz, kterému byla přidělena operační paměť s kapacitou 2 GB. Optickou výbavu tvoří 8,1 MPx fotoaparát s technologií Exmor R. Společnost nezapomněla ani na podporu NFC čipu, Bluetooth, WiFi a LTE modemu. Stejně tak jako Sony Xperia Z se tablet pyšní zvýšenou odolností vůči vodě a malým částečkám, jež by neměly proniknout do těla přístroje.

Pro multimediální soubory a aplikace je k dispozici 32 gigabajtové úložiště s možností dalšího rozšíření. Operační systém, který byl zvolen pro chod jest Android ve verzi 4.1 Jelly Bean od společnosti Google. To vše se vešlo do těla o tloušťce pouhých 6.9 mm s váhou 495 g, což tento tablet pasuje do role těch nejtenčích na trhu. Avšak do šasi tak tenkých proporcí se vešel i 6 000 mAh akumulátor.

Mobilní produkt s názvem Sony Xperia Tablet Z se začne prodávat na východní polokouli, my evropané se nicméně oficiálního představení dočkáme až na únorovém MWC 2013, jež bude hostit španělská Barcelona. Cena tabletu je zatím neoficiálně stanovena na 799 Eur, což dělá 20 450 Kč. Musíme si však ještě připustit, že cena v České republice bude ještě o něco vyšší.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT