Specifikace: Google Nexus 4 IIAutor: 08/09/2013 1 comments 1474 shlédnutí

Podle posledních dostupných informací se opět Google přiklonil k jihokorejskému výrobci LG (vypadá to, jako by stále Motorola nebyla připravena), který opět pracuje na dalším zařízení z dílny řady Nexus. Ano, tušíte správně. Na trhu se za několik málo týdnů objeví Nexus 5, který bude vlastnit 5″ (reálně však 4,97″) displej a čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800 (2,2 GHz) s grafickým čipem a dvěma gigabajty operační paměti RAM.

Tato spekulace je však dosti reálná, my víme, že by se nový smartphone Nexus 4 měl opět jmenovat Nexus 4 – LG D820, nicméně s označením Google Nexus 4 II (2013). Tento název se také usídlil na tabletu Nexus 7 II, který určitě všichni znáte – na oficiálním webu výrobce tablet stále vystupuje pod stejným označením.

LG G2 predni

Společnost LG bude opět vsázet na propracovaný design a kvalitní displej, jež nabídne samozřejmě Full HD rozlišení a zadní 10 MPx fotoaparát s HDR technologií a přisvětlovací diodu.

Celý koncept smartphonu by se měl opírat o stájový referenční model LG G2, jež jsme si popsali právě v tomto článku. Nový Nexus však bude mít oproti tomuto modelu malý handicap – zadní tlačítka. Jediné, co by mohlo být překvapením, je použitý operační systém, tedy jeho nejnovější aktualizace. Nexus 4 II by mohl být z továrny oficiálně vypouštěn s novou verzí systému Android, a to s buildem 4.4 KitKat.

Úložiště se může posunout na hranici 32 gigabajtů, a to opět bez možnosti rozšíření? Baterie dle uniklých specifikací bude vlastnit kapacitu 2 300 mAh, tedy stejně, jako například vlajková loď pro Evropu od HTC – HTC One.Autor

Martin Kohout

V ruce iPhone. Technologie. Novinky. Smartphone.

Web: https://freebit.cz

Komentáře (1)

[…] Internetový, tedy potažmo mobilní svět zasáhla nová informace o příchodu nové aktualizace v podobě operačního systému Android 4.4 KitKat. Uvolňují se k tomuto datu i informace o dostupnosti na zařízení s Androidem. První data hovoří o 14. říjnu letošního roku. Může se také stát, že přijde tento systém s uvedením nového Nexusu 5 od LG. […]

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!