Mobilní telefony

Specifikace iPhonu 13 drtí konkurenci, podívejte se na ni

iPhone 13
Foto: apple.com, Tag: iPhone

Na konci tohoto roku, stejně jako toho minulého, máme možnost vidět naživo nové iPhony. Jedná se o nejpokročilejší smartphony na trhu. Ostatní výrobci jen těžko dohání pokročilost čipů uvnitř mobilního telefonu, stejně jako plně zabezpečený operační systém s dlouhou podporou aktualizací.

Od představení nových modelů nás dělí ještě několik měsíců. Nové iPhony 13, stejně jako předešlé modely budou představeny hned v několika barevných provedeních a úložných velikostech. Pojďme se tedy společně podívat na chystané novinky od Applu.

Společnost u letošních iPhonů tradičně posune výkon mobilů, který obstará nový 5nm čipset Apple A15 Bionic. Jeho schopnosti oceníte nejen při hraní náročných her, ale také při komunikaci se světem skrze moderní sítě páté generace (5G). Dostaví se i rozšíření úložiště, iPhone 13 Pro má být prvním smartphonem od Applu, který bude nabízený s 1TB pamětí.

iPhone 13 a barevné kombinace

Letošní iPhony by se měly opět dočkat i nových barevných kombinací, na neoficiálních renderech můžeme vidět například zlatou, fialovou nebo červenou barvu. V této oblasti si však nebudeme jistí do poslední chvíle, jaké barvy Apple pro letošní rok zvolí.

Specifikace iPhonu 13 drtí konkurenci, podívejte se na ni
Specifikace iPhonu 13 drtí konkurenci, podívejte se na ni

První podstatnou novinkou může být displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Tato obrazovka nám umožní plynulé surfování po dotykové obrazovce – po internetu, či hraní her. Tato frekvence displejů mobilních telefonů se vidí jen zřídka. Například Xiaomi ji také teprve chystá do nového telefonu Xiaomi Mi 11 Ultra, který také ještě nebyl představen.

Apple se chlubí svým skvěle promyšleným laserovým Face ID, který svou spolehlivostí drtí konkurenci. To samé platí také o čtečce otisku prstů. Jak to tedy bude u iPhonu 13?

První iPhone bez konektoru

Apple iPhone 13 bude prvním smartphonem v řadě chytrých telefonů, který nebude mít nabíjecí konektor. Již dříve se spekulovalo nad tím, že by mohla firma u svých smartphonů představit USB-C, to se ale již několikrát nepotvrdilo. Myslíme si však, že by mohla cupertinská společnost překvapit – buď iPhonem 13 bez konektoru nebo s konektorem USB-C.

Spekulace nad USB-C se ukáží v budoucnu jako zcela liché? S tím souhlasí také Apple analytik Ming-Chi. Podobný názor, že se značka Apple bude ubírat spíše směrem absence konektorů a bezdrátové technologie, má rovněž leaker Fudge.

Představení telefonu a ceny

Klíčovou vlastností je úložiště, to celkem razantně udává cenu zařízení. Je to takovým nepsaným pravidlem u Applu – takové interní pravidlo. Novou řadu iPhonů 13 uvede v polovině října letošního roku. Pokud jde o ceny nových smartphonů, není důvod k tomu, aby firma výrazně zdražovala své produkty. Ceny tak budou vypadat velmi podobně, jako přešlý rok:

  • iPhone 13 mini 64 GB > 20 990 Kč
  • iPhone 13 128 GB > 23 990 Kč
  • iPhone 13 Pro 256 GB > 30 990 Kč
  • iPhone 13 Pro Max 256 GB > 34 990 Kč

Máte svého favorita? Počkáte si na oficiální informace a ceny? Jak se na nová zařízení těšíte? Podělte se o vaše dojmy do komentářů pod tímto článkem. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony