HardwareTiskové zprávyZe světa IT

Společnost Apple zveřejnila finanční výsledky za druhé čtvrtletí finančního roku 2011

apple logo af
  • Společnost Apple zveřejnila výsledky za druhé čtvrtletí.
  • Rekordní březnové čtvrtletí přineslo 83procentní růst příjmů a 95procentní růst zisků.
  • Rekordní prodeje telefonů iPhone zaznamenaly růst o 113 procent.

Společnost Apple zveřejnila finanční výsledky za druhé čtvrtletí finančního roku 2011, které skončilo 26. března 2011. Společnost dosáhla rekordních příjmů za druhé čtvrtletí ve výši 24,67 miliard dolarů a rekordního čistého zisku za druhé čtvrtletí ve výši 5,99 miliard dolarů, tedy 6,40 dolarů na akcii.

Tyto výsledky je nutné porovnat s příjmy ve výši 13,50 miliard dolarů a čistým čtvrtletním ziskem 3,07 miliard dolarů, tedy 3,33 dolarů na akcii ve stejném čtvrtletí loňského roku. Hrubá marže za čtvrtletí činila 41,4 procenta, zatímco ve stejném čtvrtletí loňského roku to bylo 41,7 procenta. Mezinárodní prodej se na čtvrtletních tržbách podílel 59 procenty.

Společnost Apple zveřejnila finanční výsledky za druhé čtvrtletí finančního roku 2011

Společnost Apple zveřejnila finanční výsledky za druhé čtvrtletí finančního roku 2011

Společnost Apple za toto čtvrtletí prodala 3,76 milionů počítačů Mac, což představuje 28procentní jednotkový nárůst proti stejnému čtvrtletí předchozího roku. Společnost za čtvrtletí prodala 18,65 milionů telefonů iPhone, což představuje 113procentní jednotkový nárůst oproti stejnému čtvrtletí loňského roku. Společnost Apple prodala za toto čtvrtletí 9,02 milionů zařízení iPod, což představuje 17procentní jednotkový pokles proti stejnému období loňského roku. Společnost v tomto čtvrtletí také prodala 4,69 milionů přístrojů iPad.

„Díky čtvrtletnímu růstu příjmů ve výši 83 procent a zisků ve výši 95 procent se nám daří vše, nač sáhneme,“ prohlásil Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Po celý zbytek roku hodláme ve všech oblastech pokračovat v inovacích.“
„Nesmírně nás těší rekordní tržby a příjmy dosažené ve čtvrtletí končícím březnem a také tok hotovosti z výroby přesahující 6,2 miliard dolarů,“ uvedl Peter Oppenheimer, finanční ředitel společnosti Apple. „Ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2011 výhledově počítáme s tržbami kolem 23 miliard dolarů a očekáváme zisk na akcii přibližně 5,03 dolarů.“

Společnost Apple přinesla přímý přenos telekonference o finančních výsledcích za 2. čtvrtletí 2011 dne 20. dubna 2010 ve 23:00 středoevropského času na webu www.apple.com/quicktime/qtv/earningsq211. Záznam tohoto webového vysílání bude k dispozici pro přehrávání přibližně po dobu následujících dvou týdnů.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení, zejména taková, která se týkají odhadovaných tržeb společnosti a zisku na akcii. Tato prohlášení obnášejí určitá rizika a nejistoty a skutečné výsledky se tedy mohou lišit. Mezi tato rizika a nejistoty patří zejména vliv konkurenčních a ekonomických faktorů a reakce společnosti na tyto faktory, na rozhodování spotřebitelů a podniků o nákupu s ohledem na produkty společnosti; neustálý konkurenční tlak na trhu; schopnost společnosti včasným způsobem dodávat na trh a podněcovat poptávku zákazníků po nových programech, produktech a technologických inovacích; vliv nově uvedených a změněných produktů, změn jejich cen a mixu nebo růstu cen komponent na hrubou marži společnosti; skladové riziko související s potřebou společnosti objednat nebo potvrdit objednávky komponent produktů dříve, než produkty objednají zákazníci; neustálá dostupnost určitých komponent a služeb nezbytných pro podnikání společnosti za přijatelných nebo jakýchkoli podmínek, pokud jsou v současnosti společností získávány z jediného nebo omezeného zdroje

Vliv, jaký může mít závislost společnosti na výrobních a logistických službách třetích stran na kvalitu, kvantitu nebo výrobní cenu produktů nebo poskytovaných služeb; rizika související s mezinárodními aktivitami společnosti; spolehnutí se na dostupnost intelektuálního vlastnictví a digitálního obsahu třetích stran; potenciální dopad zjištění, že společnost porušila práva jiných osob na ochranu intelektuálního vlastnictví; závislost společnosti na výkonnosti distributorů, telekomunikačních operátorů a dalších prodejců jejích produktů; vliv, jaký by mohly mít potíže s kvalitou produktů a služeb na prodej a provozní zisky společnosti; neustálé pracovní nasazení a dostupnost klíčových vedoucích pracovníků a zaměstnanců; válka, terorismus, problémy veřejného zdraví, přírodní katastrofy a jiné okolnosti, které by mohly narušit zásobování, dodávky nebo poptávku po produktech; nepříznivé výsledky jiných soudních řízení.

Společnost nemá povinnost aktualizovat jakékoli výkazy

Další informace o potenciálních faktorech, které by mohly mít vliv na finanční výsledky společnosti, jsou čas od času uvedeny ve veřejných zprávách společnosti o rizikových faktorech a analýzách a rozborech vedení společnosti týkajících se finančních podmínek a výsledků výroby podávaných komisi SEC včetně formuláře 10-K za fiskální rok končící 25. září 2010, formuláře 10-Q za čtvrtletí končící 25. prosince 2010 a formuláře 10-Q za čtvrtletí končící 26. března 2011, který bude komisi SEC předložen. Společnost nemá povinnost aktualizovat jakékoli výkazy ani informace týkající se budoucnosti, které byly platné k příslušnému datu.

Společnost Apple je tvůrcem počítačů Mac, nejlepších osobních počítačů na světě, a softwaru OS X, iLife, iWork a dalších profesionálních aplikací. Apple je se svými přehrávači iPod a internetovým obchodem iTunes tahounem digitální hudební revoluce. Společnost Apple od základu změnila mobilní telefon revolučním přístrojem iPhone a obchodem App Store a nedávno představila iPad 2, který definuje budoucnost mobilních multimediálních a výpočetních zařízení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. he, to si děláte srandu s takovým neupraveným (nečitelným) textem 😀

    nečtu 😉

    1. Zdravím Tě, kde přesně je text nečitelný? Toto je tisková zpráva, jde o jednotný text.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware