Tiskové zprávyZe světa IT

Eee Pad Transformer od Asuse

asus logo

Společnost ASUS uvedla na český trh tablet Eee Pad Transformer, jehož zvláštností je odnímatelná klávesnice, která zároveň slouží jako dokovací stanice. Díky tomu dokáže zařízení pracovat až 16 hodin na baterii.*

Novinka běží na novém operačním systému Android 3.1 Honeycomb, který doplňuje uživatelské rozhraní Waveshare od ASUSu. Přístroj spojuje výhody tabletu a netbooku a představuje řešení pro uživatele, kteří chtějí kdykoli a kdekoli pracovat, bavit se a komunikovat s okolím.

16 GB verze modelu Eee Pad Transformer je v prodeji za doporučenou cenu 9 999 Kč, s dokovací stanicí pak cena povyskočí na 12 490 Kč s DPH.

Výkonné minikino pro zábavu na cestách

Transformer zvládá díky dvoujádrovému procesoru NVIDIA Tegra 2 surfování na internetu bleskovou rychlostí a nabízí rychlou odezvu a výkon při více spuštěných aplikacích najednou. 10“ IPS displej vyrobený z tvrdého skla Gorrila Glass odolného proti poškrábání má pozorovací úhly až 178° a zobrazuje jasně všechny barvy. Integrovaná zvuková technologie SRS Sound se stará o dynamické podání 3D stereo zvuku, zvýraznění basů a široké rozpětí zvuku v podání samostatných reproduktorů umístěných v 13 mm úzkém těle přístroje, který váží pouhých 680 g.

Eee Pad Transformer od Asuse

Eee Pad Transformer od Asuse

Zadní 5Mpx kamera i přední 1,2Mpx kamera umožňují pořizovat fotografie a nahrávat video, které lze přehrát na HD televizi prostřednictvím výstupního portu mini HDMI, což z tohoto tabletu dělá skutečné přenosné multimediální zařízení.

Tablet nebo netbook?

To, čím se tento tablet odlišuje od konkurence, je volitelná dokovací stanice s QWERTY klávesnicí s unikátními funkčními klávesami Android, díky níž lze přeměnit tablet na plnohodnotný notebook. Transformer se dodává s předinstalovanou kancelářskou sadou Polaris Office 3.0, která umožňuje upravovat různé typy souborů, včetně dokumentů (.doc), tabulek (.xls) a prezentací (.ppt). Touchpad, 3,5mm audio jack, dva USB porty a integrovaná čtečka SD karet pro snadné sdílení souborů a rozšiřitelnost úložných prostor činí z tabletu Transformer všestranné multimediální centrum.

Kromě toho má uživatel po dobu jednoho roku bezplatně k dispozici službu ASUS WebStorage s neomezeným úložným prostorem pro ukládání svých dat. Dokovací stanice má ještě jednu důležitou funkci – prodlužuje výdrž baterie tabletu z 9,5 hodin* až na 16 hodin, takže celodenní provoz, ať už pro práci či zábavu, není problém.

OS Android 3.1 Honeycomb s uživatelským rozhraním ASUS Waveshare

Android Honeycomb společnosti Google je zcela nový operační systém speciálně navržený a optimalizovaný pro tablety. Tento systém umožňuje uživatelům na cestách bez omezení pracovat s internetem, komunikovat a používat tablet pro každodenní práci a zábavu. Systém podporuje Adobe Flash 10.2**, a je propojen s neustále přibývajícími službami a aplikacemi obchodu Android Market. Program ASUS Launcher usnadňuje uživatelům spouštění softwaru, správu obsahu, využívání online služeb a připojování různých zařízení.

Uživatelské rozhraní ASUS Waveshare zase obsahuje řadu speciálních aplikací, například MyNet, MyLibrary, MyCloud a další. MyNet umožňuje bezdrátové vysílání digitálních médií v rámci domácí sítě, takže HD videa a hudbu si lze přehrávat například na HD televizi nebo stolním PC. MyLibrary shromažďuje stažené elektronické knihy, magazíny a noviny do jednoho profilu se snadným procházením. MyCloud představuje komplexní řešení pro cloud computing – umožňuje přístup k digitálnímu obsahu na internetu, jako je hudba, videa a soubory, odkudkoli a kdykoli. Pomocí aplikace MyCloud se uživatelé dokonce mohou vzdáleně připojit k libovolnému systému PC nebo Mac a využívat aplikace a soubory v těchto systémech.

Výdrž baterie *9,5 a 16 hodin je odhadována za ideálních podmínek.
**Pro podporu Adobe Flash 10.2 je nutné provést upgrade, jenž je dostupný online.

Nejvýznamnější funkce:

 • Produktivita na cestách díky dokovací stanici (plnohodnotná QWERTY klávesnice a touchpad, výdrž baterie až 16 hodin, neomezené úložiště ASUS WebStorage)
 • Minikino (kvalitní panel IPS s pozorovacím úhlem 178⁰, podpora HDMI, dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2 1,0 GHz)
 • Revoluční pojetí tabletu (OS Android 3.0 pro tablety, podpora Flash, tisíce aplikací ve službě Android Market)

Technické parametry:

 • Displej – 10,1“ displej s LED podsvícením, s panelem IPS (1280 x 800) a podporou vícedotykového ovládání až 10 prsty, sklo Gorilla Glass odolné proti poškrábání
 • Operační systém – Android 3.1 Honeycomb
 • Platforma – NVIDIA Tegra 2
 • Operační paměť – LP DDR2 1 GB
 • Úložiště – 16 GB eMMC Flash + neomezené úložiště ASUS WebStorage na 1 rok zdarma
 • Bezdrátové připojení – 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR
 • Webová kamera – 1,2 Mpx (přední), 5 Mpx s funkcí automatického ostření (zadní)
 • Rozhraní – Audio jack 2-v-1 (sluchátka / vstup mikrofonu); 1x port mini HDMI 1.3a
 • 1x čtečka karet Micro SD; 1x integrovaný mikrofon; 1x stereo reproduktor
 • Rozhraní na přenosné dokovací stanici
 • 2x USB 2.0; 1x čtečka karet SD
 • Snímače – Snímač přetížení, snímač světla, gyroskop, E-kompas, GPS, 3G modul
 • Speciální aplikace – ASUS Launcher, Multi-tasking, MyLibrary, MyNet, MyCloud, File manager, PC sync
 • Baterie – 9,5 hodiny; 24,4Wh Li-polymerová baterie 16 hodin s dokovací stanicí
 • Rozměry / Váha – 271*177*12,98 mm / 680 g tablet (s baterií)
 • Záruka – 2 roky
 • Cena s DPH – 9 990 Kč, s dokovací stanicí – 12 490 Kč

O společnosti ASUS

ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy