Tiskové zprávy

Společnost Nokia a Apple oznámily, že urovnaly všechny spory

nokia logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Nokia

Smlouva o licenci a smlouvě o obchodní spolupráci mezi společností Nokia a Apple – Sign Settle All Litigation. Společnost Nokia a Apple oznámily, že urovnaly všechny spory týkající se jejich sporu o duševní vlastnictví a dohodli se na víceleté patentové licenci.

„Jedná se o smysluplnou dohodu mezi firmou Nokia a společnosti Apple,“ uvedla Maria Varsellona, ​​šéfka právnické služby společnosti Nokia, která je zodpovědná za patentovou činnost společnosti Nokia. „Obracíme náš vztah ke společnosti Apple, že nejsou protivníky v soudu. Nově jsou mezi obchodními partnery, kteří pracují ve prospěch našich zákazníků.“

Společnost Nokia a Apple

Společnost Nokia a Apple oznámily, že urovnaly všechny spory

Podle dohody o obchodní spolupráci poskytne společnost Nokia společnosti Apple určité produkty a služby síťové infrastruktury. Společnost Apple bude pokračovat v prodeji produktů digitální zdravotní péče společnosti Nokia (dříve pod značkou společnosti Theings) v maloobchodních a internetových obchodech společnosti Apple a společnost Apple a Nokia zkoumají budoucí spolupráci v oblasti digitálních zdravotních iniciativ. Pravidelné summity mezi špičkovými vedoucími pracovníky společnosti Nokia a společnosti Apple zajistí, aby vztah fungoval efektivně a ve prospěch obou stran a jejich zákazníků.

„Jsme potěšeni tímto řešením našeho sporu a těšíme se na rozšíření našich obchodních vztahů s Nokií,“ řekl Jeff Williams, ředitel společnosti Apple.

„Tato dohoda posílí naši spolupráci,“ řekl Basil Alwan, prezident společnosti Nokia / Optical Networks. „Těšíme se na podporu společnosti Apple. Zatímco detaily dohody zůstávají důvěrné, společnost Nokia obdrží předplacenou hotovostní platbu od společnosti Apple s dodatečnými výnosy v průběhu trvání smlouvy.

Hodnota dohody se částečně projeví jako čistý prodej patentových licencí v technologiích Nokia Technologies a částečně jako čistý prodej v jiných obchodních skupinách Nokia. Společnost Nokia bude ve svých čtvrtletních oznámeních postupovat podle stávajících postupů pro zveřejňování příjmů z patentových licencí a očekává, že výnosy z dohody se začnou rozpoznávat ve druhém čtvrtletí roku 2017, včetně prvku jednorázových výnosů z dohledu. V důsledku hotovostní platby od společnosti Apple má společnost Nokia v úmyslu poskytnout komplexní aktualizaci svého programu optimalizace kapitálové struktury ve spojení s výsledky za třetí čtvrtletí roku 2017.

Apple přetvořil osobní technologii se zavedením počítače Macintosh v roce 1984. Dnes Apple vede svět v inovacích s iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a Apple TV. Apple má čtyři softwarové platformy – iOS, macOS, watchOS a tvOS – poskytují bezproblémové zážitky ve všech zařízeních Apple a posílí lidem průlomové služby včetně App Store, Apple Music, Apple Pay a iCloud. Více než 100 000 zaměstnanců společnosti Apple se věnuje tomu, že vyrábí ty nejlepší produkty na světě a dělají svět ještě lepším, něž jsme tušili.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy