Ze světa IT

BlackBerry PlayBook na trhu

Společnost Research In Motion ve zkratce RIM nyní připravuje nový tablet na světový trh, jedná se o placku z dílny BlackBerry. Zahájení této vymazlené pecky proběhlo v USA a Kanadě, v plánu je zavést tablet do 16ti zemí a to za 30 dnů.

Seznam trhů, kde se BlackBerry PlayBook objeví je zde – Velká Británie, Nizozemí, Království Saúdské Arábie, Hong Kong, Austrálie, Venezuela, Španělsko, Německo, Spojené arabské emiráty, Singapur, Mexiko, Francie, Itálie , Indie, Indonésie a Kolumbie.

BlackBerry playbook

RIM staví cenu mezi 500 a 700 dolarů /cca. 10.200 CZK/, dominantou samotného tabletu je funkce BlackBerry Bridge, která spáruje dva mobilní produkty stejné značky.

Tablet je vybaven 7 palcovou kapacitní dotykovou obrazovkou v rozlišení 1024 x 600 pixelů, procesor na taktu 1 GHz pod označením Texas Instruments Dual-Core s grafikou SGX540 PowerVR, 1 GB pamětí RAM, 5 megapixelový /bez přisvětlovací diody/ a 3 MP HD fotoaparát vpředu, bezdrátové připojení v normě 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, Stereo reproduktory, GPS, akcelerometr, gyroskop, digitální kompas, micro USB a mikro HDMI konektory.

To vše poběží na systému BlackBerry Tablet OS. Je se tedy na co těšit a je jasné, že tento nadupaný tablet s plným multitaskingem trhem opravdu zacloumá.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Vymazlený tabletí kousek s Dual Corem 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT