Mobilní telefony

Společnosti HTC se stále nedaří

Pokud někde zazní tři písmenka, a to HTC. Nejeden z nás si vybaví renomovanou tchajwanskou společnost, která se primárně zaměřuje na výrobu a distribuci mobilních telefonů. Společnost však v době světové krize (která již odeznívá, ona nějaká byla?) není na pomyslném žebříčku výdělečnosti na vysokých místech.

Nedávno pořízená data mluví opět o stagnaci, či dokonce propadu na světové burze. Vyhlídky pro rok 2014? Předpokládá se propad prodejů chytrých telefonů společnosti HTC o dalších 33 procent. Jak můžeme vidět, situace se přímo úměrně nelepší. Napomůže tomu vánoční trh?

Společnosti HTC se stále nedaří
Společnosti HTC se stále nedaří

V porovnání s minulým čtvrtletím sice společnost o něco větší zisk měla, ovšem v meziročním srovnání se jedná o propad o celých 27,1 procenta. Napomůže tomu nový model (HTC M8), který společnost HTC připravuje? Určitě budeme s napětím sledovat další průběh prodejnosti jejich chytrých telefonů a o všem vás budeme v čas informovat.

Úvaha? Shodou náhod vlastním produkt společnosti, HTC One s Androidem 4.3, které se mi za několik měsíců používání jeví jako velice zajímavá volba. Pro někoho však může být několikatisícová investice do smartphonu velice nepříjemná (co se týče finanční stránky), středně nároční uživatelé však tyto produkty víceméně nevyhledávají.

Popřejme tedy tchajwanskému výrobci úspěch na vánočním trhu s telefony, hodně zdarů do roku 2014 a pevné nervy na poli IT technologií. A několik otázek na konec. Vlastníte nějaký z modelů společnosti? Určitě se o své zkušenosti podělte do komentářů níže, pokud vás novinka zaujala, dejte o ni vědět i ostatním. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony