Software

Sportka. Jak si pomocí mobilu zkontrolovat tiket?

sazka logo final
Foto: Sazka

Jak si pomocí chytrého mobilu zkontrolovat tiket Sportky? Vsázíte-li pravidelně Sportku, jistě oceníte možnost si zkontrolovat výsledky také online. Svou sázenku můžete snadno prověřit dokonce i prostřednictvím mobilního telefonu. Co všechno je k tomu zapotřebí?

Chytrý telefon

Vzhledem k tomu, že na kontrolu slouží aplikace, podmínkou je vlastnictví chytrého telefonu. Aplikace od Sazky funguje na novějších zařízeních. Potřebovat budete minimálně OS Android ve verzi 5 nebo vyšší, případně iPhone s operačním systémem iOS 10 a vyšší. Aplikaci nemohou využít majitelé telefonů se systémem Windows Phone.

Stažení a instalace aplikace

Stáhnout si aplikaci můžete v App Store. Majitelé Androidu stejnou možnost nemají, Google Play neumožňuje nabízet aplikace pro online sázení, pozor. Stáhnout si ji tak musíte přímo z oficiálního webu. V obou případech je k dispozici zdarma.

sportka web
Sportka. Jak si pomocí mobilu zkontrolovat tiket?

V telefonu bude nutné povolit volbu instalace souborů z neznámých zdrojů. Na většině přístrojů ji najdete v nastavení v záložce Zabezpečení. Poté vyberte ve stažených souborech instalátor a aplikaci si nainstalujte. Nyní by vám měla jít spustit. Než ji začnete používat, vyžaduje se nicméně registrace hráče. Je sice možné s ní pracovat i bez registrace, nicméně vám nebude umožněno sázet.

Co v aplikaci najdeme – Sportka, Eurojackpot, Keno, Euromiliony, Kasička, Sazkamobil Šance a Šťastných 10.

Jak si zkontrolovat případnou výhru?

Scanování tiketu

Aplikace je oblíbená pro velmi rychlou a snadnou možnost kontroly, která navíc minimalizuje riziko, že uděláte při zadávání čísel chybu. Sázenku totiž stačí jednoduše nascanovat a není nutné cokoli ručně vypisovat. Přes fotoaparát na vašem zařízení stačí nechat scanovat čárový nebo QR kód. Podmínkou je, aby fotoaparát kvalitně zaostřil, aby dokázal skutečně kódy detekovat. Ihned poté vás zařízení informuje, zda jste vyhráli.

Kontrolu můžete provádět až po slosování nebo ještě předtím. Vsazený tiket necháte nascanovat a jednoduše ho uložíte do záložky Moje tikety. Aplikace si jej sama zkontroluje, jakmile losování proběhne a automaticky ukáže výsledek. Kdo sází vlastní čísla a preferuje stále stejnou kombinaci, může si takto tiket uložit v podstatě natrvalo a v budoucnu se už o žádnou kontrolu starat nemusí.

Pozor, tikety, které si zakoupíte na pokladně, se do mobilní aplikace scanovat nedají, svoje čísla si budete muset zkontrolovat manuálně.

Ruční kontrola sázek

Nejprve je nutné si zvolit konkrétní loterii. Poslední tažená čísla přehledně najdete na hlavním panelu. V tabulce výher zároveň máte možnost vidět, jaké částky se na jednotlivých tazích vyhrávaly a zjistíte i výši jackpotu.

Zkontrolovat si můžete nejen aktuální slosování. Aplikace umožňuje přístup také ke starším výsledkům, vyhledávat je můžete jednoduše podle data výběrem v kalendáři. Jedná se o novější funkci. Čísla, která jste vsadili, také stačí jednoduše zadat do aplikace, abyste obratem zjistili, zda patříte mezi vítěze . Funkce je užitečná pro případ, že tiket nemáte fyzicky u sebe a nelze ho tedy nascanovat.

Možnost historie navíc dovoluje uchovávat i minulé tikety a udržovat si tak přehled nad vaším sázením i zpětně.

Kontrola přes mobil online

Pro majitele starších zařízení, u kterých aplikace není podporovaná, se nabízí ještě jedna možnost. Máte-li možnost se z telefonu dostat na internet, vsazená čísla si zkontrolujete přímo online na webu.

S online generátory (mimo webu Sazky se nacházejí na mnoha dalších portálech) stačí do tabulky vyplnit příslušná čísla v jednotlivých deseti sloupcích, případně vypíšete i čísla k doplňkové hře Šance. Poté zadáte datum slosování. Kliknutím na příslušnou volbu svoje čísla odešlete k porovnání a ihned víte, jestli jste měli štěstí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software