Kryptoměny

Správce kryptoaktiv Grayscale spouští ETF „Future of Finance“

grayscale cerne logo
Foto: grayscale.com, Tag: Grayscale

Společnost Grayscale Investments uvedla na trh svůj první fond obchodovaný na burze (ETF). ETF Grayscale „Future of Finance“ (Grayscale Future of Finance ETF) se snaží investovat do společností a technologií, které utvářejí budoucnost financí.

První ETF společnosti Grayscale

Společnost Grayscale Investments, největší světový správce aktiv v digitální měně, ve středu oznámila spuštění svého prvního burzovně obchodovaného fondu (ETF) s názvem Grayscale Future of Finance ETF (GFOF).

Společnost vysvětlila, že její nový ETF se snaží investovat do společností a technologií, které utvářejí budoucnost financí. Kromě toho je to první akciový ETF, který sleduje investiční výkonnost indexu Bloomberg Grayscale Future of Finance.

David LaValle, globální ředitel ETF ve společnosti Grayscale Investments, se vyjádřil takto:

Prostřednictvím fondu GFOF mají nyní investoři možnost získat expozici vůči společnostem, které jsou klíčové pro vývoj globálního finančního systému.

Grayscale Future of Finance ETF (Foto: grayscale.com)
Grayscale Future of Finance ETF (Foto: grayscale.com)

22 podílů, ale ne Microstrategy

Fond má k 2. únoru 22 podílů. Mezi hlavní držitele patří Paypal Holdings, Coinbase Global, Silvergate Capital, Robinhood Markets, Block (dříve Square), Plus500, Argo Blockchain, Hut 8 Mining, Bitfarms a Hive Blockchain Technologies.

Společnost Microstrategy kótovaná na burze Nasdaq však není součástí ETF. Generální ředitel společnosti Grayscale Michael Sonnenshein ve středu v televizi CNBC vysvětlil, že „způsob, jakým jsme tento produkt navrhli, spočíval ve vyloučení společností, které drží bitcoin v rozvaze“. Společnost Microstrategy v úterý nakoupila dalších 660 BTC, čímž zvýšila počet bitcoinů v držení společnosti na přibližně 125 051 BTC.

Společnost Grayscale si jako správce a poskytovatele služeb pro ETF vybrala U.S. Bank. Společnost Foreside bude sloužit jako distributor ETF.

Bloomberg Grayscale Future of Finance Index

Dave Gedeon, globální vedoucí oddělení Multi-Asset Indices ve společnosti Bloomberg, poznamenal, že nový produkt ETF je podpořen vlastními daty a „robustním výzkumem Bloomberg Intelligence“, a upřesnil:

Bloomberg Grayscale Future of Finance Index je připraven stát se klíčovým akciovým benchmarkem pro naši neustále se vyvíjející digitální ekonomiku.

Grayscale v současné době spravuje aktiva ve výši 34,6 miliardy dolarů. Společnost nabízí 16 krypto-investičních produktů. Největším z nich je Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), který má aktiva ve výši 24,8 miliardy USD. Nejnovějším přírůstkem je Solana trust, který byl uveden na trh v listopadu loňského roku.

V lednu společnost Grayscale uvedla, že zvažuje 25 dalších kryptoaktiv pro investiční produkty, čímž se celkový počet zvažovaných aktiv zvýšil na 43.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny