SoftwareZe světa IT

Vánoční kila pod dozorem. Použijte na to smartphone

couche cover

Po proběhnuvších svátcích asi nenajdeme člověka, který by nepřibral nějaké to kilo navíc. Mezi novoroční předsevzetí tedy budou určitě patřit hesla jako: „Už nebudu nikdy tolik jíst!“, „Přestanu kouřit!“, „Musím zhubnout!“ či „Začnu na sobě makat!“. Abychom dosáhli vytyčených cílů, zapojme naše telefony do práce a udělejme z nich osobní kouče, kteří pomohou v jejich naplnění. Dnes si tedy představíme několik zajímavých aplikací, které budou prvním krůčkem k dokonalosti.

Holiday Weight Management

Nabrali jste o Vánocích pár kil? Shoďte je s vaším smartphonem

Dnešní přehlídku odstartujme aplikací GoalTracker či jednodušším My Goals. Oba programy jsou určené především ke stanovení a kategorizování si svých vytyčených cílů. Domácí obrazovka GoalTrackeru se sestává z výčtu všech vašich cílů. Cíle si je možné řadit podle různých parametrů. Pokud chcete vložit nový cíl. Spustí se průvodce s pěti kroky, ve kterých přesně definujete, o co se bude jednat a kdy toho chcete dosáhnout. Zkrátka, teď si na sebe upletete ten správný bič.

Nejzásadnější jsou první dva kroky. V dalších si uživatel může nastavit pravidelné upozornění na vykonání patřičných kroků ke kýženému cíli a v závěru pak obrázek, kterým se úkol identifikuje. Aplikace umí vytvářet grafy, ve kterých přehledně interpretuje dodržování aktivit. V našem případě například 1x denně cvičit cca 30 minut a to po dobu 120 dní.

Další zajímavou aplikací, která se může zdát jednoduší, ale úkol splní stejně zdatně jako předchozí, je My Goals. Grafika u My Goals je pojata zcela jinak. Když si ji člověk otevře, získá pocit, že má na mobilu Windows. Jedna výtka by tu ale byla. Některým uživatelům může chvilku trvat, než si na vzhled zvyknou. Orientovat se mezi úkoly se musíte prostřednictvím obrázků. Systém lze snadno pochopit díky přednastaveným cílům.

Nastavit si nový úkol je snadné. Nejprve si uživatel vybere kategorii, do které jeho úkol spadá. Kategorie jsou plně upravitelné a fantazii se tedy meze nekladou. Využít samozřejmě lze přednastavené, které jistě postačí. Dalším krokem je vytvoření nové položky. Znovu se spustí průvodce, který je obdobný tomu u aplikace GoalTracker. Zde se velmi přesně definuje, o co se nám jedná. Znovu nastavíme, do kdy chceme úkol zvládnout, určíme obrázek a na rozdíl od předchozí aplikace umí My Goals nastavit i mezistupně, které povedou k naplnění a dosažení celkového cíle. Jako předposlední krok se určí termín a na samotný závěr obrázek, podle kterého úkol naleznete v mozaice na úvodní obrazovce aplikace.

Stáhněte si My Goals

Neupřednostňujeme ale je jednu platformu. Další početnou skupinou jsou uživatelé iPhonů. Také na ně se nezapomnělo a jsou pro ně připraveny obdobné aplikace. Jmenujme například Coach.me nebo Balanced. Obě nabízejí podobný systém práce. Coach.me nabídne propracovanou spolupráci s hodinkami Apple Watch. Pokud tedy někomu zdobí zápěstí, pak je může směle využít ke snadnějšímu dosažení cílů a nechat si připomínat kdy se napít, kdy si dát pár kliků nebo si dát svačinu.

Stáhněte si Coach.me nebo Balanced

V závěru nelze opomenout ani systém Windows, který má také mnoho zastánců. Zde bychom jako představitele aplikací pro dosažení vytyčených cílů uvedli například My Goal. Způsob práce je i zde obdobný jako u ostatních platforem. Také v tomto případě si v průvodci nadefinujeme, čeho chceme dosáhnout a pak už jen nezbývá nic jiného než dodržovat nastavené tempo.

Pro telefony s Windows si stáhněte My Goal

Ať si lidé dávají předsevzetí jakákoli, nezbývá než jen držet palce a popřát pevnou vůli. O té je to totiž především. Jak se snažíte svá předsevzetí naplnit vy? Jsou jiné aplikace, které používáte? Podělte se s námi v komentářích.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software