Tiskové zprávyZe světa IT

Srovnání: Vyplatí se vám předplacenka, nebo paušál?

vodafone logo new

V době, kdy má neomezený tarif už skoro každý, se předplácená karta může jevit jako návrat do dob, kdy brázdili zemi dinosauři. Ale budete překvapeni, kolika lidem by se vyplatila mnohem víc. Komu konkrétně?

Své 80 let staré babičce byste asi nekoupili k narozeninám dvoudílné bikiny. Stejně tak je jí k ničemu neomezený tarif. I pokud patři mezi největší drbny z vesnice a musí dát vědět sousedce o všem, co se šustne, nevyužije volné minuty, esemesky a data v takové míře, aby se jí platit za mobilní služby něco kolem 750 korun měsíčně ve výsledku vyplatilo. Některá z aktuálně nabízených předplacených karet nebo speciální tarif pro seniory, je pro ni zaručeně lepší volbou.

srovnani-iphone-tarif

Srovnání: Vyplatí se vám předplacenka, nebo paušál?

Předplacenka je ideální také pro děti. Všechny jejich výdaje díky ní máte bezpečně pod kontrolou, a nemůže se tak stát, že během měsíce prošustrují za volání a esemeskování s kamarády majlant. Nepřijdou ani o možnost využívání různých mobilních aplikací. Řada operátorů totiž nabízí k přednabitým kartám i mobilní internet a to většinou za velmi příznivou cenu. Nevíte, jakou předplacenou kartu, si pořídit? Pokud patříte mezi fanoušky obchodního domu Tesco a poctivě sbíráte body na svoji Clubcard, mohla by pro vás být atraktivní nabídka virtuálního operátora Tesco mobile. Za každé dobití nad 300 Kč od něj dostanete 50 Kč na své nákupy.

Konkurenční Sazka mobil zase nabízí až 500 MB dat zdarma a možnost zúčastnit se každý měsíc slosování o minimálně 250 000 Kč. Podobných lákavých bonusů se vám ale dostane i u dalších virtuálních a mobilních operátorů. Hledáte-li nabídku, která vám bude vyhovovat, a zároveň nechcete platit zbytečně moc, je nejlepší využít jeden z internetových srovnávačů. Ty na základě vámi zadaných požadavků najdou všechny aktuálně dostupné odpovídající nabídky a přehledně je seřadí dle ceny. Jedním z nich je například Ušetřeno.cz.

Jestli trávíte dny se sluchátkem na uchu, z posílání esemesek vás bolí palec a online potřebujete být nejlépe nonstop, přeplacenky nejsou nic pro vás. Raději sáhněte po některém z mobilních tarifů. Výběr je celkem široký. V případě, že vlastníte duální telefon, nabízí se vám i možnost zkombinovat nějaký levnější paušál s mobilním internetem, a výrazně tak ušetřit za data.

Mobilní tarify mají však dvě zásadní nevýhody. První z nich je dlouhý závazek, většinou se smlouvy podepisují na 2 roky. Když se vázat nechcete, nezbývá vám nic jiného než si za tarif připlatit. Druhé mínus je zadávání osobních údajů. Operátoři chtějí vědět vaše jméno, příjmení i rodné číslo. To při zřizování předplacené karty není nutné a zůstáváte v anonymitě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy