Corsair uvedl SSDčka řady Force GSAutor: 06/07/2012 0 2717 shlédnutí

Pokud si chcete rapidně zrychlit notebook nebo stolní počítač, máme zde jedno řešení od společnosti Corsair. Ta totiž představuje nejnovější produkty, které nesou označení Force GS. Řada je postavena na řadiči SandForce SF-2200.

SSD disky budou k dispozici v 180, 240, 360 a 480 gigabajtovém provedení, což pokryje i náročnější uživatele. Výrobní větev Force GS podporuje rozhraní SATA 3 – 6 GB/s, jež se samozřejmě promítne na výkonu a také na celkové propustnosti. Disk je zpětně kompatibilní.

A jak jsou na tom tyto Solid State Drive disky s rychlostí? Převážně se rychlosti ve čtení pohybují v hodnotách 555 MB/s, u zápisu je to o něco méně, 525 MB/s. Největší pokles je u největšího disku, rychlost v zápisu klesá o 70 MB/s.

Corsair Force GS přichází v 2,5 palcovém provedení, které je ideální pro mobilní a hlavně štíhlá zařízení. Výrobce ale myslí i na 3,5 palcové šachty, v balení naleznete adaptér. Nejmenší z disků lze pořídit za přibližně 4 500 CZK, za největší úlovek z řady si připravte 11 400 CZK, to už slušně odlehčí peněženku.Autor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!