Ze světa IT

Stahuj zdarma novou remasterovanou verzi Mafia 2: Definitive Edition

mafia II logo

Akční hra Mafia se poprvé na svět podívala už v roce 2002 a od svého vzniku si jistě zaslouží přízvisko kultovní. Že zájem o ni neslábne ani po mnoha letech, dokazuje i přepracovaná Mafia 2: Definitive Edition.

Mafia znovu na scéně

Remasterované pokračování je nyní dostupné i pro vlastníky moderních zařízení. Konkrétně pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Bonus pro ty, kteří jsou nadšenci do původní série: Pokud máte původní verzi hry, na remaster máte nárok dokonce zdarma, hru si stáhnete. Kdo si ji bude muset pořídit, připraví si necelých 800 korun. Celá triologie je zatím dostupná v předobjednávkách za 1649 korun.

Mafia 2: Definitive Edition
Mafia 2: Definitive Edition

Pod verzí číslo dvě je podepsána britská společnost d3t Ltd. Ta už svou stopu nechala například na prvním a druhém dílu Shnemue. Nejvýrazněji se přitom „facelift“ projevil zejména u verze na konzole. Ti, kteří si plánují remasterovanou „dvojku“ Mafie užít hlavně na počítači, nemohou podle prvotních ohlasů očekávat vyloženou revoluci. Současným titulům se celkově vylepšená grafika pochopitelně zcela nevyrovná, příjemný posun vpřed přesto potěší.

Jaká je remasterovaná „dvojka“

Do ruky dostanete celkově vyšší rozlišené, které obnáší prokreslenější textury i daleko jemnější vyladění detailů, což hráči nepochybně ocení zejména u jednotlivých postav a jejich mimiky. Povšimnete si během hraní rozhodně i detailního nasvícení scén.

Společně s Definitive Edition druhého dílu vyšel 19. května i díl třetí. Co se týče obnoveného prvního dílu, který je podle mnohých z celé série suverénně nejpodařenější, potvrdily se původní spekulace, které unikly z Microsoft Store. Dočkáme se ho až v létě, konkrétně 28. srpna, protože nepůjde jen o vylepšování, ale o kompletní remake.

Mírně zklamaní recenzenti už také referují: Zřejmě bude nutné zapomenout na vystřižený obsah z předešlých verzí. Naopak diskuse nad dabingem, po kterém mnozí lačnili, uzavřelo vydání remastrovaného druhého dílu s příznivým závěrem: Došlo ke kompletní lokalizaci do češtiny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT