Mobilní telefonyZe světa IT

Viro: Místo nabíječky sluneční energie

A máme tu opět novinku, která jednoduše stojí za to! Začneme tím, že rozvíjející se startup nazvaný Viro se začátkem října chystá představit novinku ve světě nevídanou. Proč? Chce totiž představit nový chytrý telefon, který se nikdy nevybije. Ano, slyšíte dobře. Vlastně se nemá ani šanci vybít, neboť se bude nabíjet neustále prostřednictvím integrovaných solárních panelů, které se nacházejí přímo na těle samotného telefonu.

Dle dostupných informací by jinak zařízení mělo vydržet běžné užívání jeden den bez nabíjení, což se dá přirovnat k některým novějším smartphonům, u kterých není zrovna výdrž tou silnou stránkou, budeme upřímní, nemusíme chodit daleko. K nabíjení potřebujete vlastně jen sluneční energii, díky které můžete výdrž tohoto zařízení až několikanásobně prodloužit. A co vlastně tato novinka přinese? Vyřeší se tím především jeden z hlavních problémů novodobých chytrých telefonů – slabá výdrž na jedno nabití.

Dále by bylo velmi dobré zmínit nějakou tu výbavu telefonu po hardwarové stránce. Zde se telefon od Viro nemusí v žádném případě stydět, neboť ho bude pohánět procesor Qualcomm Snapdragon 810. Dále se o kvalitní a hladký výkon postará 4GB operační paměť. Telefon jinak bude dostupný ve dvou verzích, a to v 64 a 128GB variantě, což může předčit nové smartphony s 32GB interním úložištěm.

Pro milovníky fotek anebo focení bude smartphone oplývat také kvalitním fotoaparátem od Sony s opět kvalitním rozlišením 20,7 Mpx. Klíčovým rozměrem pro některé z vás je určitě velikost displeje. Přesná čísla nejsou bohužel známa (do uvedení telefonu chybí ještě necelý měsíc, finální specifikace se tedy ještě může decentně změnit), ale dle dostupných zdrojů se hovoří o velikosti lehce nad pět palců, přesněji 5,21″ FHD panel s technologií AH-IPS. Přední kamera pak nabídne megapixelů 8. Třešničkou na dortu je, že zařízení bude vodotěsné, takže další plus především pro ty, kteří si potrpí vyřizovat večerní korespondenci ve vaně.

Bohužel na více informací si budeme ještě muset necelý měsíc počkat. Viro se totiž chystá svůj nový smartphone představit ve středu 1. října. Následný prodej je však naplánován až na začátek příštího roku. Prostě a jednoduše, máme se na co těšit!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony