Novinky ze světa IT >Software >

Android: Vládne stále Gingerbread

Určitě nemusím představovat mobilní operační systém, který je jedním z nejrozšířenějších na trhu s mobilními telefony. Nicméně se v tomto článku podíváme, jak si na trhu vedou samotné verze systému Android. Na webu Android Developers se totiž objevila statistika, jež ukazuje na hojnost verzí v oběhu k datu 3.1. 2013.

Android-Stat-2013

Do celkového měření se nedostala verze Cupcake /1.5/, která ještě minulý měsíc sklízela z koláče 0,1 %. Také mobilní produkty s verzí Froyo /2.2/ výrazně ubyly, pokles byl oproti minulému měření 1,3 %. Největší úbytek v celkovém počtu zařízení zaznamenal Gingerbread /2.3/, který již delší dobu ztrácí své uživatele, touto statistikou klesl pod 50 %. Přesné číslo v obsazenosti systému naleznete dole.

Podil systemu Android

Na celkovém vzestupu jsou nové verze systému Android, Ice Cream Sandwich /4.0/ atakuje hranici 30 %. Android Jelly Bean /4.1/ v této statistice určitě s nárůstem není pozadu, jeho verze krájí ze zeleného koláče přes 10 %, avšak samotný Jelly Bean /4.2/ ukrojil 1,2 %. S nárůstem smartphonů právě s tímto systémem se určitě samotná čísla budou zvyšovat, systém tu přece jen není tak dlouho.

 • Donut 1.6 – 0,2 %
 • Eclair 2.1 – 2,4 %
 • Froyo 2.2 – 9 %
 • Gingerbread 2.3 až 2.3.7 – 47,6 %
 • Honeycomb 3.1 až 3.2 – 1,5 %
 • Ice Cream Sandwich 4.0.3 až 4.0.4 – 29,1 %
 • Jelly Bean 4.1 až 4.2 – 10,2 %

Statistika nuda je, má však cenné údaje. Jak je na tom váš smartphone? Vlastní ten nejmodernější operační systém od Googlu, nebo se spokojíte se starší verzí? Určitě se do komentářů níže podělte o to, jaký operační systém vlastní právě váš telefon či jiné mobilní zařízení. Můžete také sdílet tento článek prostřednictvím pohyblivé lišty na levé straně. Děkujeme.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. […] směle konstatovat, že se oproti předešlé statistice k datu 3. ledna 2013 změna projevila, a to dost razantní. Zmíněný Gingerbread spadl o 9,1 %, spadl samozřejmě i Eclair 0,7 %, […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT >