Mobilní telefonyTiskové zprávyZe světa IT

T-Mobile: Řešení pro LTE od Cisca

Společnost Cisco dnes oznámila, že telekomunikační operátor T-Mobile si vybral řešení Cisco ASR 5000 jako technologické srdce pro svou síť čtvrté generace. Veškerá mobilní data nové sítě LTE, ale i existujících 2G a 3G sítí potečou přes toto zařízení. T-Mobile díky němu bude moci mimo jiné optimalizovat přenos videa a nabídnout svým zákazníkům bohatší multimediální služby.

cisco_logo

Řešení bude implementováno v průběhu letošního roku a zákazníkům přinese vyšší přenosovou kapacitu, nové inteligentní služby a rychlejší přístup k mobilnímu internetu. Podle předpovědi studie Visual Networking Index společnosti Cisco vzroste objem mobilních dat v příštích pěti letech 13krát a v roce 2017 dosáhne celkového ročního objemu 134 exabajtů. Tento růst je způsoben mimo jiné očekávaným prudkým nárůstem počtu mobilních zařízení připojených k internetu.

V roce 2017 by jich podle této studie mělo být více než 10 miliard. Dále také poroste podíl přenášeného videa v mobilních sítích, který v roce 2017 podle studie dosáhne 66 %. Pro mobilní operátory je tak velmi důležité, aby se na nárůst poptávky po rychlém mobilním internetu připravili.

„T-Mobile si Cisco ASR 5000 vybral s ohledem na jeho vysokou spolehlivost a kvalitu, která je u naší datové sítě naprosto nezbytná. Řešení nám také umožňuje do budoucna zabezpečit dostatečnou kapacitu pro poskytování nejrychlejšího mobilního internetu našim zákazníkům.“ řekl Vlado Klein, pověřený technický ředitel T-Mobile.

Cisco ASR 5000 je součástí Next Generation Network (NGN) architektury, jejímž primárním cílem je poskytnout operátorům optimální řešení pro rozvoj jejich sítí. Investicí do NGI architektury může společnost T-Mobile v České republice pružně rozšiřovat svoji mobilní širokopásmovou síť čtvrté generace tak, aby zajistila vysoce kvalitní služby i při očekávaném prudkém nárůstu počtu inteligentních mobilních zařízení v síti a rostoucí poptávce po nových mobilních, zejména multimediálních, službách.

ASR 5000 je řešení speciálně vyvinuté pro zajištění komplexních služeb v mobilní síti a T-Mobile jím kompletně nahradí svou původní starší platformu. Jde o robustní zařízení se širokou škálou inteligentních multimediálních služeb. Tyto funkce jsou nezbytné pro zajištění personalizovaných služeb a běhu aplikací pracujících v reálném čase. Soustředěním mnoha funkcí do jediného robustního zařízení, jakým je ASR 5000, se sníží režie signalizace v síti T-Mobile, rozprostře se správa spojení a zajistí se tak optimální využití vlastností řídící a uživatelské vrstvy. S rostoucími požadavky na síť bude společnost T-Mobile také schopna pružně rozšiřovat kapacitu sítě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony