Ze světa IT

Ainol: 10 palců a model Novo Hero

Společnost Ainol je zpět, a to se svým tabletem v 10-ti palcovém provedení. Na trh uvedla totiž model Novo 10 Hero, jež je vybavený čtyřjádrovým procesorem a zajímavými parametry, které zaručují velice slibný prodejní odběr ke koncovým zákazníkům nejen ve východních zemích.

Tabet - Ainol Novo 10 Hero

Značka slibuje kvalitní provedení a velice zajímavou cenu, k té se určitě také dostaneme. Specifikace zahrnuje 10,1 palcový IPS displej s rozlišením 1280 x 800, je kapacitní a multi-dotykový. V těle tepe výkonný procesor ARM Cortex-A9 na taktu 1.5 GHz, jež vlastní 2 jádra a grafické GPU Mali-400 slibující dostačující výkon pro všechny dostupné aplikace a hry.

Můžeme pokračovat 1 GB operační paměti postavené na technologii DDR3, 16 GB úložištěm a slotem pro karty microSD až do kapacity 32 GB. Tablet od Ainolu dále vlastní dvě kamery, přední je obdařena 0,3 MP snímačem a zadní 2 MP. Díky technologiím použitých při výrobě zvládne tablet přehrávat video ve 1080p Full HD, můžeme se těšit i na podporu Flash 11.1, externího 3G modulu, WiFi, micro USB portu či mini HDMI portu.

Ainol Novo 10 Hero je dále vybavený 8 000 mAh akumulátorem, který bude šetrně využívat operační systém Android Jelly Bean 4.1.1. Cena samotného tabletu byla výrobcem vyčíslena na 200 dolarů, tedy po přepočtu s aktuálním kurzem 3 800 Kč. Tento výrobek mohu směle doporučit jako levnější alternativu k iPadu druhé generace, musíme však počítat s nárůstem ceny v České republice nebo produkt zakoupit přímo přes eshop Ownta.com.

Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem, budeme jedině rádi. Děkujeme, že čtete právě tuto novinku a rádi bychom vás pozvali do naší nové skupiny na Google+.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Za 1. je to 2 jádro, 2. má 4jádro GPU Mali 400.

    1. Opraveno. Občas jsou některé informace nadčasové, nicméně děkujeme!

  2. *čtyřjádro má Ainol Novo 10 Hero II

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT