HardwareVšechny novinky

Je to placka od Googlu, ale nejmenuje se Nexus, co to je?

Minulý týden proběhla tisková konference společnosti Googlu. Kromě představeného nového Nexusu, který vyrábí Huawei, tam zazněla i dobrá zpráva pro vývojáře. Do teď, když vývojář vytvořil aplikaci, jejíž instalační balíček by byl větší než 50 MB, musel udělat menší instalaci a pak nechat uživatele, aby si stáhnul dodatečný balík dat, který mohl mít klidně přes gigabajt. Často to tak bylo, třeba u her.

Nová pravidla mu dovolují udělat instalační balík až o velikosti 100 MB, pokud jde o aplikaci, nebo hru pro Android 4.0 a vyšší. Pokud mu ani to nebude stačit, má možnost využít až dva další balíky dat do velikosti 2 GB na každý. To velkému množství vývojářů usnadní práci a nám zrychlí celý instalační proces.

pixecc

Má skvělé rozlišení, USB typu C a nabíjí klávesnici indukcí.

V nadpisu tohoto článku jsme položili otázku. Je to placka od Googlu, ale není to Nexus, co to je? Nebudeme nikoho napínat, jde o tablet a jmenuje se Pixel C. Název Pixel není mobilnímu nadšenci nijak neznámý. Šlo o Chromebooky a stejný tým, který je vyrobil, pracoval i na tomto novém tabletu, který má dle slov Googlu cílit na produktivitu. Celé zařízení není od konstrukce notebooku úplně vzdáleno.

Je to tablet v kombinaci s klávesnicí. Až na to, že nejsou propojeny hardwarově, ale pouze magnety. Magnety tak silnými, že zabrání nechtěnému oddělení. Jak to bude fungovat v praxi, na to si počkáme. Baterie v klávesnici se nabíjí nezvykle. Nabíjí ji totiž samotný tablet a to bezdrátově.

pixelc_ceny

Kdo by čekal, že název Pixel zavání systémem ChromeOS, který byl v Chromeboocích a vyznačoval se tím, že celá práce probíhá v cloudu a pomocí webových aplikací, ten by se zmýlil. V tabletu Pixel C se nachází Android ve verzi 6.0. Tablet je slušně vybavený. O výkon se stará procesor do Nvidie Tegra X1, spolu se 3 GB operační paměti. To je dostatečná kombinace na běžnou a plynulou práci a po práci na nějakou tu pořádnou hru.

Tu pěknou hru si uživatelé zahrají na displeji s rozlišením 1800 x 2560 bodů a jemností 308 ppi. Zařízení se nabíjí pomocí nejnovějšího USB typu C, která je nejenom oboustranné, ale hlavně rychlé. Na trh přijde do Vánoc a bude ve dvou variantách, 32 GB a 64 GB. První varianta vyjde zhruba na 12 600 Kč a ta větší stojí asi o 2 a půl tisíce korun více. Klávesnice se bude prodávat zvlášť za necelé 4 tisíce korun.

Tablet má být konkurencí pro Surface od Microsoftu a iPad Pro od Applu. Myslíte, že má proti těmto dvěma šanci? Koupili byste ho, nebo dáváte přednost zmíněným alternativám? Napište nám do komentářů a sdílejte článek. 

Doporučeno pro vás >

1 Komentář:

  1. […] vyzkouše na telefonech Nexus 5X (recenze 5X), Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player a Pixel C. Jak nový Android N nainstalovat do vašeho zařízení? Je to velice jednoduché, stačí se na […]

Komentuj článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další: Hardware