Tiskové zprávy

Tablet Panasonic Toughpad FZ-A1

Společnost Panasonic Computer Products Europe, lídr v oblasti plně odolných mobilních počítačů dnes představila tablet Toughpad FZ-A1.

Jde o prvního člena rodiny profesionálních tabletů – Toughpadů – postavených na systému Android. Tablety Panasonic Toughpad jsou navrženy jako profesionálně použitelná zařízení a svými možnostmi a vlastnostmi se odlišují od spotřebitelských tabletů.

panasonic fza1

10“ tablet přináší odolnost, bezpečnost, komunikaci a příslušenství vyžadované mobilními uživateli z komerční i veřejné sféry, 7” varianta je plánována na druhou polovinu roku 2012.

Desetipalcový tablet Toughpad FZ-A1 je ideálním zařízením pro vysoce mobilní pracovníky pohybující se ve venkovních prostředích, zejména pak u náročných oborů, jako je například letectví, stavebnictví, servisní služby či veřejná bezpečnost. Nová řada tabletů bude podporována partnerskou sítí nabízející mj. širokou škálu příslušenství využitelných při práci – například možnost montáže ve vozidlech či ergonomická pouzdra nevyžadující držení tabletu v rukách. Společnost Panasonic spolu se svými partnery také zajišťuje profesionální služby, jako je projektový management či rozvoj a implementaci.

Proč je Toughpad jiný?

Nová řada Toughpad je od samého počátku navržena tak, aby vyhověla stejným standardům odolnosti, jako je tomu u produktové linie počítačů Panasonic Toughbook. Tablet FZ-A1 splnil podmínky vojenského standardu MIL-STD-810G na odolnost pádu z výšky až 120 cm a díky odolnosti vůči tekutinám a prachu se navíc může pochlubit třídou krytí IP65. Tablet byl testován také na odolnost vůči extrémním teplotám. Nový tablet je tak možné spolehlivě využít takřka v každé situaci, do které se mohou mobilní pracovnici dostat.

Tablet vydrží v provozu až 10 hodin a baterie je vyměnitelná (doporučena je odborná výměna). Toughpad FZ-A1 je osazen procesorem Marvell 1.2GHz dual core, využívá operační systém Android 3.2, disponuje operační pamětí 1 GB a ukládacím prostorem s kapacitou 16 GB.

panasonic toughpad fza1

Důležitá bezpečnost

Tablet Toughpad FZ-A1 je vybaven speciálním bezpečnostním procesorem, který přiřazuje univerzální procesorová jádra pro vykonání konkrétních činností. Bezpečnostní jádro obsluhuje software a šifrování dat, rozšířenou VPN komunikaci, autentizaci, důvěryhodné spouštění a správu zařízení. Tato zvýšená úroveň zabezpečení zařízení znamená, že tablety s tímto procesorem budou vyhovovat podmínkám standardu FIPFS 140-2 úrovně 2.

Komunikace a vynikající čitelnost

Standardně je novým tabletem podporována řada komunikačních technologií – od Bluetooth v2.1 + EDR přes WiFi 802.11a/b/g/n až po GPS. Volitelně je u tohoto tabletu k dispozici širokopásmové 3G připojení s možností stahování dat až rychlostí 21 Mb/s.

Tablet FZ-A1 je vybaven 10,1“ XGA (poměr 4:3) kapacitním vícedotykovým displejem použitelným díky antireflexní vrstvě na denním světle. Možnost snadného ovládání a viditelnost důležitých dat za nepříznivých světelných podmínek ocení zejména mobilní pracovníci v oblasti logistiky u dodavatelských řetězců, ve službách a v armádě.

Součástí nového tabletu FZ-A1 je také aktivní digitizér umožňující zaznamenávat při podepisování tlak, směr a rychlost pera, a zvýšit tak právní váhu podpisů dokumentů. Celkové náklady na vlastnictví i správu snižuje fakt, že pero nevyžaduje pro svůj provoz baterii.

Uživatelé nových tabletů budou moci využít řady příslušenství, například:

  • Ergonomická pouzdra umožňující držení tabletu v jedné ruce či bez rukou
  • Odolné napájecí systémy
  • Nabíjecí systémy umožňující souběžné nabíjení více tabletů
  • Řešení pro montáž ve vozidlech
  • Desktopové kolébky

Cena a dostupnost

Tablet Toughpad FZ-A1 bude dostupný na jaře roku 2012 za předpokládanou koncovou cenu u standardního modelu 850 € bez DPH a za 999 € bez DPH u 3G modelu. Záruční doba bude v obou případech 36 měsíců. Menší sedmipalcová varianta by měla být dostupná ve druhé polovině příštího roku.

O počítačích Tougpad

Počítače Toughpad jsou navrženy tak, aby uspěly tam, kde ostatní tablety selhávají a aby měli mobilní pracovníci přístup k datům a aplikacím v prostředí cloudu i z míst, kde to nikdy dříve nebylo možné. Toughpady mění způsob myšlení v organizacích o tom, jak tablety využívat. V roce 2010 společnost Panasonic dosáhla 65,3procentního podílu na trhu s plně odolnými notebooky s dlouhodobou životností (zpráva VDC Research).

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro splnění široké škály spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Sídlo společnosti je v japonské Osace a v loňském fiskálním roce končícím 31. března 2011 vykázala společnost příjmy 72,65 miliard €. Akcie společnosti Panasonic jsou kótovány na burzách v Tokiu, Osace, Nagoi a New Yorku (NYSE: PC).

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy