Ze světa IT

Tablet: Čtyřjádrový Ramos W30 s ICS

Ramos, jedna z východních společností zabývající se mobilní elektronikou představila tablet poháněný systémem Android 4.0 ICS. Model W30 vlastní 10,1 palcový kapacitní IPS displej a výkonný 4 jádrový Exynos od společnosti Samsung. Ukáže svůj potenciál mezi čtyřjádrovými produkty?

Ramos_W30_Tablet_ICS

Kapacitní displej vlastní rozlišení 1280 x 800 bodů, přesněji se jedná o IPS HD multi-dotykovou obrazovku. Srdcem celého zařízení se stává ARM-ový čtyřjádrový Exynos 4412 na taktu 1.4 GHz, jež je doplněný o grafický čip Mali-400. GPU samozřejmě obsahuje taktéž čtyři jádra.

Dále specifikace tohoto tabletu propůjčí 1 GB DDR3 RAM, 16 GB úložného místa, slot pro karty microSD až do kapacity 32 gigabajtů, 0.3 MP přední VGA kameru, zadní 2 megapixelovou, plnou podporu 1080p Full HD video přehrávání, Flash a také 3G podporu pomocí externího modulu. Samozřejmostí jsou OTG funkce, WiFi, USB port a 5 400 mAh baterie, jež slibuje v celku slušný provoz na jedno nabití.

Ramos W30 je stavěný pro operační systém od společnosti Google, přesněji se jedná o Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich a může být váš za 300 dolarů, tedy po přepočtu za 5 700 Kč. Cena je tedy přibližně shodná s českou distribucí Nexusu 7 od Google. Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem, budeme jedině rádi.

Našli jste cenově výhodnější model, třeba i od jiného výrobce? Podělte se o něj, diskuze je otevřená. Děkujeme, že čtete právě tuto novinku a rádi bychom vás pozvali do naší nové skupiny na Google+.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT